Доступність посилання

ТОП новини

Все більше багатих росіян втікає від режиму Путіна до Британії


Лондон – Багаті росіяни у намаганні втекти від негараздів і непевності вдома, водночас забезпечуючи собі безпечну гавань у Британії, інвестують сотні мільйонів фунтів стерлінгів до урядової візової програми, яка б дозволила їм оселятися у Сполученому Королівстві. За росіянами тим самим шляхом прямують китайці.

Міністерство внутрішніх справ Великої Британії оприлюднило інформацію про те, що громадяни Росії та Китаю вже вклали близько мільярда фунтів стерлінгів у спеціальну програму, що зветься «інвесторська віза». Річ у тім, що за британськими законами, до останнього часу, особа, яка вкладає в економіку Сполученого Королівства 1 мільйон фунтів стерлінгів, могла вважатися інвестором першої категорії, відтак маючи змогу здобути те, що зветься візою першого рівня. Ця віза, відповідно, дає дозвіл на проживання, який може бути перереєстровано у дозвіл на постійне проживання у Британії.

За даними міністерства внутрішніх справ, відомого у Британії як Home Office, політична непевність у Росії спричинилась до того, що кількість багатих громадян тієї країни, які намагаються здобути візу першої категорії до Сполученого Королівства, а практично заплатити ціну за привілей мешкати у Британії, збільшилась останнім часом у драматичній пропорції.

Лише протягом останніх 12 місяців було видано 180 таких віз, що є більш ніж подвоєнням відповідних показників минулого року.

Деякі моменти політики президента Путіна, змушують дедалі більшу кількість багатих росіян звертатися по отримання британської візи першої категорії
Нік Родам

Партнер правничої фірми Kingsley Napley Нік Родам, зокрема, зазначає: «Завжди існувала велика кількість заможних росіян, які бажали б перебратися до Британії, проте проблеми в Україні, та деякі моменти політики президента Путіна, змушують дедалі більшу кількість багатих росіян звертатися по отримання британської візи першої категорії».

Попит породжує пропозицію. Відтепер, вже від 6 листопада, мінімальна сума інвестицій необхідна для подання клопотання на отримання британської візи першої категорії збільшена удвічі, і становить 2 мільйони фунтів стерлінгів. Ба більше, британська влада отримує більше повноважень для перевірки фінансових джерел потенційних прохачів надання подібної візи.

Хоча, як зазначають оглядачі, навіть це стовідсоткове збільшення суми, потрібної для подання клопотання на британську візу першої категорії, навряд зменшить кількість тих росіян, які бажали б втекти з путінської Росії, вільно жити і працювати у Британії, маючи змогу надсилати своїх дітей у провідні приватні учбові заклади Сполученого Королівства.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG