Доступність посилання

ТОП новини

Хто загрожуватиме комбатам у парламенті? (Огляд преси)


Парламентська більшість і уряд будуть створені швидко, однак проживуть недовго, робить припущення газета «День». «Народний фронт», який вважає себе переможцем на виборах, сьогодні не має наміру дозволити Порошенку отримати ключовий вплив на роботу коаліції, переконаний експерт видання. Хоча очевидно, що принципових розбіжностей у соціально-економічній сфері між претендентами на лідерство в коаліції немає. Боротьба йде лише довкола правил роботи коаліції й за місця в уряді. Експерт упевнений, що розподіл посад, незважаючи на протести, буде все-таки квотним. Її конфігурація впродовж наступного року мінятиметься, оскільки найбільші партії («Блок Порошенка» і «Народний фронт») мають можливість створити коаліцію без свого прямого конкурента. Що ж до впливу на створення коаліції й роботу новообраного парламенту групи депутатів, до якої можуть увійти командири добровольчих батальйонів, політолог остерігається, що через політичну недосвідченість, непідготовленість, неграмотність і недалекоглядність цієї сили в парламенті може знайтися дуже багато бажаючих маніпулювати нею. Досвідчені політики можуть нацьковувати цю силу то в один, то в інший бік. І це може бути дуже небезпечно для країни. Заголовок публікації – «Особливості національної «коаліціади».

У Яценюка може з’явитися хороший шанс стати наступним президентом на дострокових виборах. За умови, що діятиме ефективно на посаді прем’єра. Як пише «Газета по-українськи», в якийсь момент може настати критична точка: суспільство не терпітиме нерішучість Порошенка. Загалом, як радить експерт видання, Яценюк може делегувати повноваження реформувати країну, запросивши на посаду міністра чи віце-прем’єра когось з успішних зарубіжних реформаторів. Скажімо, колишнього міністра Грузії Каху Бендукідзе. Це було б правильно. Він нікому в Україні нічого не винен, тому може бути ефективним і продуктивним камікадзе. Таке рішення дозволило б Україні зрушити з місця. А коли країна подолає точку неповернення, за справу можуть узятися українські реформатори.

До заклику уряду бути економними у використанні енергоносіїв прислухаються хіба що бюджетники та підприємства, які дійсно зацікавлені в тому, щоб не витрачати зайві кошти. Реакція ж побутових споживачів виявилась доволі пасивною. Однією з причин цього, як стверджує газета «Голос України», те, що державні субсидії на оплату житлово-комунальних послуг не сприяють утепленню житла, запровадженню енергозберігаючих технологій.

  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG