Доступність посилання

ТОП новини

Німці святкують 25-річчя повалення Берлінського муру»


Берлін – Німеччина урочисто відзначає 25-річчя падіння Берлінського муру. У центрі Берліна, біля Бранденбурзьких воріт, де проходив кордон між Східною і Західною Німеччиною, збираються почесні гості з цілого світу, а також учасники тогочасних подій. Вони, разом з десятками тисяч громадян, удруге розвалять Берлінський мур, нині – лише його символічне уособлення.

Від 7-го до 9 листопада всіх охочих запрошують на прогулянку вздовж колишнього кордону Західного та Східного Берліна. Дев’яте листопада – день, до якого Німеччина готувалася упродовж останніх кількох місяців. Усюди натовпи, людський потік, німці і, звичайно, туристи – рухаються центральними вулицями столиці. Як і 25 років тому, нині ніхто не хоче залишатися удома: всі прагнуть відчути і власну причетність до історичної події. Святковий настрій, особлива атмосфера, що об’єднує усіх цих незнайомих людей. Багатьох зближують насамперед спогади – про те, як вони пережили той вирішальний час.

Мій чоловік народився в НДР, і коли почув цю новину, то плакав

«Я не була в Німеччині. Тоді я мешкала у Швейцарії. Ми не могли повірити в те, що сталося. Мій чоловік народився в НДР, і коли почув цю новину, то плакав. По його обличчю текли сльози, і він не міг нічого з собою вдіяти. До того я жодного разу не бачила, щоб мій чоловік плакав», – говорить Клаудія.

«Де я був, коли упав Берлінський мур? Сидів удома. Тоді я жив в Альгої. Я не міг у це повірити! Коли по телебаченню показали, що Мур насправді валиться, то негайно поїхав із батьком до Дрездена. Доти я жодного разу не був у НДР. Це був справжній пролом, і ми їхали щойно прокладеною дорогою», – поділився спогадами Олександер.

Також канцлер Анґела Меркель, яка народилася у Східній Німеччині, почувши тоді, що Мур рухнув, як і тисячі її співвітчизників з обох Німеччин, пішла до одного з пропускних пунктів. За її словами, вона не могла висловити свої почуття, і була лише щаслива.

Свято «повалення» Муру

Святкування розпочнеться із символічного зведення Берлінського муру: ним стане ланцюг із ліхтариків, який простягатиметься через столицю у тих місцях, де колись стояла стіна. Вісім тисяч підсвічених білих повітряних кульок мають символізувати кордон, який розділяв державу не лише географічно чи політично, а й втрутився у людські долі кількох поколінь. За 25 років потому він зник, розчинився, залишивши лише кам’яну смугу на асфальті. І це варто святкувати. Серед гостей – учасники тих історичних подій, представники громадськості, а також федеральний канцлер Німеччини Анґела Меркель.

А в день ювілею, 9 листопада, рівно о 19-й годині, коли задзвонять дзвони Берлінської міської каплиці, у небо здіймуться підсвічені повітряні кульки, щоб у такий спосіб удруге «повалити» Берлінський мур.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG