Доступність посилання

ТОП новини

Уряд не фінансуватиме території, підконтрольні бойовикам – Шлапак


@Shutterstock

Уряд на сьогодні не має можливості багато в чому забезпечувати фінансування тих територій, які не контролюють сили АТО. Про це в ефірі одного з українських телеканалів заявив міністр фінансів Олександр Шлапак.

За його словами, в зоні проведення АТО наразі дуже складна ситуація із банківською, бюджетною та казначейською системами. І ризик перевезення туди готівки є надзвичайно високим.

«Ризик, в тому числі для людей, які будуть це робити. Ось чому, у випадку якщо людина хоче працювати і отримувати всі виплати, вона повинна приїхати на «велику» країну і зареєструватися відповідним чином», – пояснив Олександр Шлапак.

«Ми будемо платити виключно тим шахтам, які сьогодні перебувають на території, яку контролюємо. Це вимушене рішення, оскільки ми не маємо можливості багато в чому на сьогодні забезпечувати фінансування на тих територіях, які не контролюємо», – сказав міністр фінансів.
Уряд пропонує свій варіант вирішення проблеми людей, які працюють на Донбасі: їм допомагатимуть знайти роботу, і вони отримуватимуть соціальні виплати.

«Ми будемо пропонувати наступний варіант: якщо шахтарі, або працівники шахтового управління приїдуть на велику територію і в нас будуть вакансії, то ми із задоволенням приймемо їх на роботу. У випадку ж, якщо таких вакансій не буде, то вони будуть реєструватися на біржі для безробітних, будуть отримувати певні виплати, а далі шукатимуть собі роботу. А ми будемо їм допомагати», – сказав Олександр Шлапак.

Раніше прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що Кабінет Міністрів не буде виділяти бюджетні кошти для фінансування окремих районів Донбасу, які контролюють проросійські сепаратисти.

XS
SM
MD
LG