Доступність посилання

ТОП новини

Обама відвідує саміт АТЕС у Пекіні


Президент США Барак Обама і президент Китаю Сі Цзіньпінь
Президент США Барак Обама і президент Китаю Сі Цзіньпінь

Президент Сполучених Штатів Барак Обама виступив зі зверненням на зустрічі на найвищому рівні АТЕС (Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва), заявивши, що США цілковито віддані розвитку відносин з азійськими країнами.

Обама оголосив про збільшення терміну дії віз для громадян Штатів і Китаю та розповів про переваги майбутнього «Транс-Тихоокеанського партнерства».

У понеділок Обама оголосив нову візову політику з Китаєм, згідно з якою термін дії короткострокових туристичних і підприємницьких віз, виданих громадянам обох країн, зросте від одного року до десяти – це найдовший термін дії, передбачений американським законодавством. Також буде збільшено термін дії студентських віз і віз програм обміну від одного до п’яти років. Нова угода набере чинності 12 листопада.

Американський президент також розповів про переваги планів Вашингтона щодо «Транс-Тихоокеанського партнерства», до якого мають увійти 12 країн. Цей план сприймають неоднозначно, оскільки він не передбачає участі Китаю та конкурує з планами Пекіна щодо азійської зони вільної торгівлі.

Президент Обама прибув до китайської столиці в понеділок уранці. Очікується, що він матиме вечерю з президентом Китаю Сі Цзіньпіном та іншими керівниками країн Азійсько-Тихоокеанського регіону, а потім спостерігатиме феєрверки.

Президент Обама перебуватиме на зустрічі АТЕС з 10 до 12 листопада. Американські посадові особи розглядають зустріч як можливість визначити правила, що запобігатимуть конфліктам у регіоні та сприятимуть поступу в торгівлі, кіберпросторі та питаннях клімату.

США стурбовані збереженням торговельного дефіциту, кіберзагрозами та територіальними претензіями Китаю у Східнокитайському та Південнокитайському морях. Президент Обама хоче розвіяти враження, що склалося в китайських керівників, ніби США, перерозподіляючи баланс своїх сил у тихоокеанському регіоні, прагне стримувати ріст Китаю.

Обама сказав керівникам найбільших компаній на зустрічі, що насправді США наполегливо сприяє успіху Китаю.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG