Доступність посилання

ТОП новини

У РНБО розраховують, що місія ОБСЄ надалі не розголошуватиме дані про дислокацію українських сил


Андрій Лисенко
Андрій Лисенко

У Раді національної безпеки й оборони України висловлюють стурбованість у зв’язку з розголошуванням деякими представниками спеціальної моніторингової місії ОБСЄ інформації про дислокацію сил антитерористичної операції на сході України.

«Українська сторона занепокоєна відомостями про те, що окремі представники спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі розголошують інформацію про дислокацію українських військових підрозділів», – сказав речник інформаційно-аналітичного центру РНБО Андрій Лисенко.

«Ми розраховуємо, що місія діятиме неупереджено і не допускатиме вчинків, які можуть підірвати довіру до її роботи в українському суспільстві. Присутність міжнародних спостерігачів розглядається як вагомий чинник забезпечення сталого миру на Донбасі. Це важливе завдання не повинно бути зірване, бо від цього залежить життя людей», – додав Лисенко.

Спостерігачі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, які 9 листопада зустрічалися з представниками України і Росії у Спільному центрі контролю і координації, повідомили їм про важку артилерію і танки, які вони бачили біля контрольованого українськими силами села Карлівка Донецької області, повідомили вчора в Організації з безпеки і співпраці в Європі.

У Спільному центрі контролю і координації на сході України працюють представники ОБСЄ, Збройних сил України, а також Збройних сил Росії, яка надає сепаратистам широку підтримку. Офіційно Росія стверджує, що ніяким чином не причетна до дій сепаратистів.

В Україні останнім часом лунає дедалі більше звинувачень на адресу ОБСЄ у фактичній співпраці з Росією й сепаратистами у ході нинішнього конфлікту. В ОБСЄ це заперечують.

XS
SM
MD
LG