Доступність посилання

ТОП новини

В Івано-Франківську відзначають 96-у річницю завершення Першої світової війни


В Інституті історії, політології і міжнародних відносин Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника в Івано-Франківську сьогодні відбувся круглий стіл на тему «Велика і забута», присвячений 96-й річниці Комп’єнського перемир’я, що стало завершенням Першої світової війни.

Науковці, викладачі і студенти обговорювали не лише історичні питання, а й їхній зв’язок із сьогоднішнім днем. За словами доктора історичних наук Сергія Адамовича, «події Першої світової війни мають багато паралелей, адже в її результаті з’явилося багато незалежних держав на теренах Австро-Угорської імперії, хоча, на жаль, Україна тоді не виборола незалежність, а тепер змушена відстоювати її».

Перша світова війна була для Галичини болючішою, однак залишається ще мало вивченою, стверджують історики. За словами директора Інституту історії і політології, професора Миколи Кугутяка, «у вивченні цієї війни ми перебуваємо на самому початку, бо трошки вивчалося українське питання в роки Першої світової війни, але що стосується бойових дій, мирного населення, то досліджень мало; вивчення великої, але забутої війни тільки починається».

Микола Кугутяк повідомив, що з Відня, з австрійського архіву, привезли сотні документів, а також шість спогадів австрійських генералів про розгортання воєнних дій у 1914–1918 роках на території Прикарпаття. Серед них, приміром, неопубліковані спогади відомого письменника Штефана Цвейгера «Російська окупація Галичини». Всі ці матеріали вивчатимуть і публікуватимуть місцеві науковці.

Студенти університету провели сьогодні благодійну акцію «Мак пам’яті». Вони продавали виготовлені власноруч червоні маки, які вважаються символом завершення Першої світової війни. Виручені кошти будуть передані на лікування 22-річного добровольця батальйону «Айдар» Олега Сухарєва, пораненого в липні на Луганщині, який три роки провчився на історичному факультеті університету.

Цього року виповнюється 100 років від початку Першої світової війни.

XS
SM
MD
LG