Доступність посилання

ТОП новини

Рада безпеки ООН розглядає становище в Україні (трансляція)


Рада безпеки ООН зібралася сьогодні на термінову зустріч у зв’язку зі становищем в Україні.

Як повідомили дипломати у Нью-Йорку, зустріч скликали на прохання Сполучених Штатів Америки після повідомлень останніх днів про введення на Схід України російських військ, танків, артилерії й інших важких озброєнь.

Раніше сьогодні головнокомандувач об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Філіп Брідлав підтвердив, що за останні два дні в НАТО спостерігали входження на територію східної України колон із російськими танками, артилерією, системами протиповітряної оборони і бойовими частинами. За його словами, в НАТО на цей час іще не мають точної картини щодо кількості введених військ, наразі там говорять про спостереження численних військових колон.

Попередніми днями про введення на Схід України російських військ і техніки заявляли українські силовики.Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні теж повідомляла про спостереження великих колон військової техніки і важких озброєнь, що в’їжджали до захоплених наразі проросійськими сепаратистами територіях у частині Донбасу чи пересувалися на цих територіях, але не стала уточнювати, кому належить ця техніка.

Учора постійний представник України при ООН Юрій Сергеєв, який візьме участь у нинішній зустрічі, заявляв, що, на його думку, ООН необхідно терміново поінформувати про те, що Росія планує повномасштабне вторгнення в Україну. «Останні факти підтверджують це і не залишають сумнівів», – написав він у твітері.

Натомість у Росії назвали сьогодні заяви НАТО про введення в Україну військ Росії голослівними. Як заявив речник Міністерства оборони Росії генерал-майор Ігор Конашенков, «за регулярним коливанням брюссельського повітря про нібито присутність російських збройних сил в Україні не було і немає ніяких фактів». Росія на всі докази перебування її військ і техніки на Сході України відповідає словами заперечення і стверджує, що не має до подій на Сході України ніякого стосунку, а всі військові сили на територіях частини Донбасу, захоплених наразі підтримуваними нею проросійськими сепаратистами, належать самим сепаратистам.

XS
SM
MD
LG