Доступність посилання

ТОП новини
01 березня 2021, Київ 00:03

Закон про очищення влади потребує внесення змін – Захаров


Директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров

Закон про очищення влади, відомий як закон про люстрацію, потребує внесення змін, вважає директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров.

За його словами, в іншому випадку Україну очікує низка позовів до Європейського суду з прав людини від звільнених на підставі цього закону посадовців.

Захаров вважає, що недосконалою та такою, що порушує права людини, є норма про трудову люстрацію, згідно з якою безумовному звільненню підлягають ті посадовці, які рік і більше працювали на посадах за часів президентства Януковича.

Також, за словам Захарова, ще одним недоліком є те, що рішення про трудову люстрацію того чи іншого посадовця приймає безпосередньо його керівник.

Раніше в Міністерстві оборони заявили про підготовку проекту внесення поправок до закону про очищення влади на найближчому засіданні новообраної Верховної Ради з метою збереження на службі кваліфікованих кадрів.

Закон про люстрацію набув чинності 16 жовтня. За словами прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, під дію закону про люстрацію потрапляють близько мільйона осіб.

XS
SM
MD
LG