Доступність посилання

ТОП новини

Росія далі готується вводити в Україну вже сьомий «гуманітарний конвой»


Один із попередніх незаконних «гуманітарних конвоїв» Росії

Речник Міністерства закордонних справ Росії Олександр Лукашевич підтвердив сьогодні, що Росія збирається вводити в Україну вже сьомий так званий «гуманітарний конвой».

За його словами, його планується ввести вже завтра. Речник стверджує, що це введення має відбуватися «у взаємодії з українською стороною».

Як повідомив речник, загалом через два пункти пропуску збираються ввести 82 вантажівки російського Міністерства надзвичайних ситуацій із 625 тоннами «гуманітарного вантажу», зокрема, електрообладнання, продуктів харчування, медикаментів, пального чи будівельних матеріалів.

Він додав, що Росія звернулася до української сторони і Міжнародного комітету Червоного Хреста з проханням сприяти направленню цього вантажу.

Росія вже шість разів незаконно вводила раніше в захоплені сепаратистами й російськими військами території в частині Донбасу автоколони з невідомим вантажем, які вона називає «гуманітарними конвоями», – без дозволу української сторони, без супроводу представників Міжнародного комітету Червоного Хреста й на порушення міжнародних норм. Україна і Червоний Хрест відмовляються приймати чи супроводжувати їх, бо Росія не подає детального переліку вантажів або повідомляє про вантажі, які не можуть бути визнані гуманітарними.

XS
SM
MD
LG