Доступність посилання

ТОП новини

Україна просить ЄС стати посередником у переговорах про літній пакет – Продан


Юрій Продан

Україна зацікавлена в продовженні посередницької місії Єврокомісії в газових переговорах із Росією щодо умов постачання газу в літній період 2015 року (так званий літній пакет), повідомив міністр енергетики і вугільної промисловості Юрій Продан.

Із таким проханням Продан звернувся до віце-президента Єврокомісії Мароша Шефчовича, відповідального за енергополітику, який перебуває в Києві з першим візитом.

Продан також допустив, що Стокгольмський арбітраж ухвалить рішення щодо спору між «Нафтогазом України» і російським «Газпромом» до осені 2015 року.

Росія повністю припинила газопостачання в Україну у червні. З того часу велися переговори про його відновлення у тристоронньому форматі Україна – ЄС – Росія. 30 жовтня Росія і Україна за посередництва Євросоюзу домовилися про відновлення поставок російського газу Києву в зимовий період, а також узгодили їхні умови до березня 2015 включно.

Крім того, Україна розробляє реверсні маршрути поставок газу з європейських країн. Таким чином, уряд намагається зменшити залежність України від російського газу.

Водночас у Стокгольмському арбітражі триває розгляд взаємних позовів «Нафтогазу» і «Газпрому» щодо підписаних у 2009 році газових контрактів.

XS
SM
MD
LG