Доступність посилання

ТОП новини

Яценюк: закупівля вугілля в угруповань «ДНР» і «ЛНР» – це злочин


Українські компанії зараз почали купувати вугілля в Росії, бо наразі для України є лише два постачальники вугілля – Росія або угруповання проросійських бойовиків на Донбасі. Про це прем’єр-міністр Арсеній Яценюк заявив у п’ятницю ввечері в ефірі програми «Шустер Live» на «Першому національному».

Він виключив варіант купівлі вугілля у бойовиків, які наразі контролюють частину території Донецької і Луганської областей. «У нас зараз два варіанти – або вугілля у Росії купувати, або купувати в «ДНР» та «ЛНР». Але хто нас вважатиме нормальними, адекватними людьми, якщо мені як прем’єр-міністру дати команду купувати вугілля в «ДНР» та «ЛНР»? Це – злочин, фінансування тероризму», – сказав Яценюк.

«Щодо закупівель вугілля зараз, то бюджетних грошей на закупівлю вугілля в Російській Федерації ми не даємо. Але компанії почали купувати в росіян вугілля», – додав він.

За словами Арсенія Яценюка, під контролем бойовиків наразі – 36 шахт, з яких більш ніж половина вже затоплені.

Україна вперше за тривалий період почне імпортувати енергетичне вугілля для забезпечення потреб теплових електростанцій. Забезпечити ТЕС вугіллям власного видобутку сьогодні практично неможливо через бойові дії на сході країни, де розташована велика частина діючих шахт. Близько 47% електроенергії, що виробляється в Україні, генерують АЕС, решту виробляють ТЕС шляхом спалювання газу і вугілля, а також гідроелектростанції і «зелена» енергетика. Брак газу і зупинка 80% шахт на Донбасі через військові дії призвели до дефіциту енергоносіїв і, як наслідок, електроенергії.

У вересні уряд уклав контракт на постачання 1 мільйона тонн вугілля для теплоелектростанцій з Південно-Африканської Республіки. Однак наразі ці домовленості – предмет розслідування Генпрокуратури.

XS
SM
MD
LG