Доступність посилання

ТОП новини

Доля України важлива для всього ЄС – президент Словаччини


Петро Порошенко на прес-конференції у Братиславі, 16 листопада 2014 року. Андрей Кіска стояв поруч, але в цей кадр не потрапив.
Петро Порошенко на прес-конференції у Братиславі, 16 листопада 2014 року. Андрей Кіска стояв поруч, але в цей кадр не потрапив.

Доля України важлива для всього Європейського союзу, і ЄС має вдаватися до санкцій, щоб не допускати порушень міжнародного права, заявив у неділю президент Словаччини Андрей Кіска після зустрічі у Братиславі з колегою з України Петром Порошенком.

«Ніхто не хоче санкцій. Але якщо діалог не спрацьовує, якщо ми бачимо, що одна країна порушує міжнародні угоди, анексує частини території іншої країни і діалог не зараджує цьому, то мусять настати дії», – наводить слова словацького керівника телебачення сусідньої Чехії.

Кіска наголосив, що його країна наполягає на дотриманні територіальної цілісності України, «і це не просто дипломатична фраза».

Порошенко, зі свого боку, сказав журналістам, що санкції проти Росії – це питання не економіки, а безпеки, цінностей і правди. «В Україні триває війна за Європейський союз, за його цінності і безпеку. Україна нині воює за свою свободу і незалежність. Ми виборюємо її дуже великою ціною, але я впевнений, що ми переможемо», – сказав український президент.

Петро Порошенко в суботу й неділю перебуває з візитом у Словаччині, де зустрічається з керівниками держави. Він також бере участь у зустрічі голів держав «Вишеградської групи» на запрошення словацького колеги.

XS
SM
MD
LG