Доступність посилання

ТОП новини

Свою велич Росія мала б доводити успіхами, а не викликанням страху в сусідів – президент Польщі


Броніслав Коморовський, архівне фото
Броніслав Коморовський, архівне фото

Президент Польщі Броніслав Коморовський заявив у неділю, що Росія мала б виявляти свою велич «підвищенням рівня життя своїх громадян, а не викликанням страху в її сусідів». «Такої Росії я боюся», – сказав він в інтерв’ю еському інформаційному телеканалові ČT24.

«Росія – велика держава, яка може свої масштаби доводити різними шляхами. Я б хотів, і про це говорю щиро, щоб Росія це визначала модернізацією й економічним розвитком, здатністю співпрацювати зі сусідніми країнами», – сказав він.

Коморовський нагадав, що Росія примирилась із тим, що членами Європейського союзу і НАТО стали Польща, Чехія, Угорщина, Словаччина, країни Балтії, хоча перед тим заявляла, що ніколи з цим не змириться. Відтак і «західні амбіції України» Росія мала б узяти до уваги, зауважив президент Польщі.

Він також вважає, що коли успішна Україна переконає російську громадськість у тому, що в Україні жити стає краще, то і Росія буде прагнути також цього досягти. «Тільки тоді відкриється можливість модернізувати російську державу. Тоді Росія стане іншою», – вважає він.

Також у неділю президент Польщі брав участь у саміті «Вишеградської групи», на який запросили і президента України Петра Порошенка.

Броніслав Коморовський, так само як президенти Словаччини Андрей Кіска, Угорщини Янош Адер, Чехії Мілош Земан і Німеччини Йоахім Ґаук візьмуть участь у відзначенні 25-ліття Оксамитової революції й занепаду комуністичного режиму в Чехословаччині у столиці Чехії Празі в понеділок.

XS
SM
MD
LG