Доступність посилання

ТОП новини

На Донбасі почалися голодні бунти (огляд преси)


Як переконує газета «Сегодня», на Донбасі почалися голодні бунти. Так, в місті Торез Донецької області жінки перекрили вулицю, вимагаючи у «ДНР» соціальних виплат, а в Горлівці пенсіонери вишикувалися у величезну чергу за талонами на отримання «пенсії ДНР». Обурюються і жителі в Луганській області. Докладніше про них йдеться в статті «На Донбасі почались голодні бунти, а бойовики просять нових переговорів».

Лідери самопроголошеної «ДНР» висувають до журналістських колективів вимогу писати про бойовиків лише позитив, припинити критикувати дії «республіки» та її лідерів, не висловлювати підтримки українській владі. «ДНР» і свобода слова – поняття несумісні. Тому переважна більшість місцевих друкованих видань на територіях, які контролюються бойовиками, призупинила роботу. Про це в газеті «Голос України» стверджує голова Донецької обласної організації Спілки журналістів, головний редактор газети «Донбас» Олександр Бриж.

Минуло майже півроку від часу президентських виборів і вісім місяців, як прем’єром став Арсеній Яценюк. За цей час перші особи держави роздали багато обіцянок. Газета «Сегодня» вирішила перевірити, наскільки слова президента і прем'єра розходяться з ділом. З’ясувалося, більша частина «посилів» так і залишилася поки на папері. Наприклад, Петро Порошенко обіцяв забезпечувати українських бійців на рівні 1000 гривень на день, проте солдати досі отримують на день до 200 гривень. Прем'єр же, зокрема, обіцяв скасувати скандальну пенсійну реформу, запроваджену Миколою Азаровим, проте восени заявив, що «це неможливо в умовах військової економіки». Втім, експерти видання переконують, що багато гучних обіцянок влада не виконала з об’єктивних причин. Головне ж, що вдалося уряду Яценюка – те, що в цілому йому вдалося утримати під контролем соціально-економічну ситуацію в країні.

Як і більшість політичних партій в Україні, КПУ є передусім бізнес-проектом. Проектом, у який інвестували чималі кошти в надії отримати відповідні прибутки, пише газета «Україна молода». Програвши парламентські вибори, Петро Симоненко поховав надії своїх спонсорів на дивіденди. Тож майже відразу почалася кампанія з усунення його від керівництва партією. Що поробиш: бізнес є бізнес, констатує видання. Ті, хто поставив Симоненка на чолі проекту під назвою «КПУ», зараз просто міняють свій топ-менеджмент. На роль більш вдатного та дієвого «комуніста номер один» вже вишукувалась черга претендентів. І сезон кастингів оголошено відкритим. Більше про кандидатів і майбутнє партії йдеться в статті «Симоненко у пошуках стрижня».

Російська правозахисниця Ольга Курносова змушена була покинути батьківщину через переслідування за політичними мотивами, бо за нею там невідступно слідують співробітники ФСБ. Незважаючи на це, жінка відкрито виступає за свободу і незалежність України, за виведення російських найманців з території суверенної держави. Інтерв’ю з Ольгою Курносовою друкує газета «Факти».

  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG