Доступність посилання

ТОП новини

США не надаватимуть Україні зброї летальної дії – Держдепартамент


(©Shutterstock)

Рішення США щодо ненадання Україні зброї летальної дії залишається незмінним. Про це заявив директор зі зв’язків із пресою Державного департаменту США Джеффрі Ратке, коментуючи заяву заступника радника президента США з національної безпеки Тоні Блінкена, який заявив, що Сполучені Штати можуть переглянути політику ненадання летальної допомоги Україні.

«Наша позиція щодо надання Україні допомоги летальною зброєю залишається незмінною. Ми, як і раніше, вважаємо, що немає військового рішення. Але у світлі останніх дій Росії, про що говорив учора Блінкен у своєму виступі, це те, на що ми маємо звернути увагу», – зазначив Ратке.

Як повідомляє агентство Reuters з посиланням на неназваного американського посадовця, США планують збільшити виділення Україні військового обладнання, включаючи військові автомобілі, але не надаватимуть зброї летальної дії.

У середу, 19 листопада, Тоні Блінкен вказав на «серйозні порушення» мінських угод з боку Росії, яка 5 вересня разом із сепаратистами, Україною й ОБСЄ уклала домовленості про припинення вогню і наступні кроки для досягнення миру на Донбасі. На думку Блінкена, надання Києву зброї може спонукати Москву «двічі подумати і утримати її від наступних дій».

Росія ж заявила, що будь-які американські поставки зброї до України будуть «дестабілізувальним фактором».

Україна звинувачує Росію у постачанні зброї і військових на допомогу сепаратистам на Донбасі. Росія підтримує сепаратистів, але заперечує, що бере безпосередню участь в конфлікті.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив 18 листопада, що з боку Росії спостерігається «серйозне нарощування військової потужності» і на сході України і на російському боці кордону. Столтенберґ закликав Москву відвести свої сили.

XS
SM
MD
LG