Доступність посилання

ТОП новини

Україна має перемогти олігархів і Кремль (світова преса)


Світові ЗМІ у статтях, присвячених річниці Майдану, говорять про відвагу українського народу та перепони, які він все ще має попереду. Деякі видання також намагаються проаналізувати витоки українських демонстрацій та їх розвиток.

Німецьке видання Deutsche Welle пише, що Україна перемогла авторитарний режим. Українці обрали демократію та правову державу. Однак на новому шляху Києву можуть перешкоджати домашні олігархи та Москва.

Українці вражаюче використали своє право на вільне волевиявлення. Проте Революція гідності ще не закінчилася. Реальну владу в Україні досі мають олігархи, деякі з яких потрапили і до нового складу парламенту. Та все ж є надія, що майданівці, які також стали депутатами, будуть ковтком свіжого повітря для української політики. Вони мають працювати над тим, що омріяні країною реформи будуть дійсно проводитися.

Найбільшою загрозою для країни залишається Кремль, який робить усе можливе, щоб запобігти успіхам України як дійсно вільної і незалежної держави. Через 25 років після того, як радянській тиранії у Східній Європі прийшов кінець, європейці знову воюють за самостійність. Цього разу це не лише питання сфер впливу – це питання народної гідності, пише видання.

Британська газета Telegraph опублікувала статтю під заголовком: «Рік українських страждань».Перш ніж розмірковувати про поточну ситуацію в Україні видання пропонує звернути увагу читачів на винахідливість, оригінальність і хоробрість сотень тисяч звичайних українців, які повстали проти колишнього президента України Віктора Януковича.

Дії цих протестувальників спровокували рік тому події, яких вони не бажали і не прогнозували. Але їхня справа, а саме – збереження права України ухвалювати власні рішення – залишається не менш шляхетною, не менш важливою, ніж рік тому, пише видання.

Британська телерадіокомпанія ВВС на своєму сайті пише, що небагато людей спробували проаналізувати хід українських демонстрацій. Але через рік після початку Євромайдану настав час зрозуміти, що ж саме сталося в Україні.

Автор статті аналізує, що стало джерелом ненависті до Януковича, яка спонукала сотні тисяч українців, зазвичай доволі апатичних щодо питань політики, повстати проти його режиму. Ця ненависть народилася ще в 2010 році, коли Янукович став президентом і спробував «колонізувати» Україну елітами з Донбасу.

Невідомо, як історія України буде розвиватися далі. Однак автор статті переконаний, що Україна вистоїть і продовжить захищати свою незалежність, а український народ буде триматися за своє бажання жити у цивілізованій державі, очищеній від корумпованої еліти й корумпованої судової системи.

Тим часом російська англомовна газета Moscow Times пише, що зима для України не має бути холодною. Автор статті вважає, що підвищення енергоефективності та зниження енергоспоживання має стати пріоритетом для українського уряду. Енергоефективність є особливо важливою для країни, яка імпортує близько 60 відсотків своєї енергії і має велику потребу у доступних енергоносіях, що допоможуть відновити економічне й індустріальне зростання цієї країни.

Потенціал енергозбереження України складає майже 50 відсотків того, що вона наразі споживає. Варто пам’ятати, що в Україні засоби енергозбереження не коштують багато грошей. Зокрема, достатньо підвищити ефективність використання та економії енергії у промислових і житлових секторах. Гідроенергетика, використання біомаси та вітру також є шматочком цього «енергетичного торту».

Ці заходи не зможуть повністю скоротити залежність України від російського «Газпрому», принаймні спочатку, однак вони покращать енергетичний баланс України і встановлять основу для відродження економіки, відновивши довіру інвесторів в український енергетичний сектор, пише видання.

Українська англомовна газета Kyiv Post пише про шляхи перемоги в інформаційній війні з Росією. Експерти вважають, що найнадійніший спосіб полягає у тому, щоб зробити Україну успішною державою. Якщо Україна залишатиметься на правильному шляху, то, в решті-решт, реальність торкнеться всіх, і росіян у тому числі.

Дії ж російських інтернет-тролів експерти називають чи не найбільш масштабною подібною операцією з часів «Володаря кілець».

Та Україна не має піддаватися на провокації. Якщо вона хоче виграти цю війну, ЗМІ мають зосередитися на подачі надійної інформації, якою б болючою вона не була для влади. Варто захищати відкриту систему ЗМІ, де незалежні групи можуть ефективно діяти й виказувати супротив.

  • Зображення 16x9

    Анна Шаманська

    Працюю на телеканалі «Настоящее время», створеному Радіо Свобода з участю «Голосу Америки», з 2015 року. Відіграла важливу роль у трансформації каналу у впізнаваний онлайн-бренд в пострадянських країнах. Стала однією із перших авторів коротких експлейнерів.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG