Доступність посилання

ТОП новини

17 копійок із кожного проїзду в метро Києва збиратимуть бізнесмени Харкова, нагороджені Кернесом – розслідування


Харківські бізнесмени Карен і Армен Ванецяни протягом 10 років зможуть заробляти 17 копійок з кожного пасажира київського метро і 13 копійок – із наземного комунального транспорту столиці. В результаті при нинішній вартості проїзду це дозволить їм отримувати близько 170 тисяч гривень на день або 60 мільйонів гривень на рік. Про це йдеться в розслідуванні програми «Схеми» – спільному телевізійному проекті Радіо Свобода і «Першого національного».

Створювати єдину систему проїзду у наземному та підземному транспорті Києва буде харківське ТОВ «Альфа пей термінал», яке в 2013 році стало переможцем відповідного конкурсу Київської міської державної адміністрації. Незважаючи на те, що через рік компанія так і не реалізувала проект, а сам проведений конкурс учасники ринку називають неконкурентним, вже нова влада Києва на чолі з мером Віталієм Кличком не збирається відмовлятися від послуг харківської фірми.

«Ми можемо зараз зарубати все і нічого у нас не буде, ні електронного квитка нічого іншого. Давайте говорити відверто – в тих умовах, в яких на сьогоднішній день знаходиться місто Київ і економіка в Україні, ми раді будь-яким інвестиціям, які приходять на сьогоднішній день», – розповів Кличко журналістам «Схем».

«Альфа пей термінал» зобов’язалося вкласти в проект Києва понад 113 мільйони гривень. Після впровадження програми, інвестор буде отримуватиме винагороду у вигляді 8,47% від виручки пасажирського транспорту Києва протягом не менше ніж 10 років.

За даними Київського метрополітену, в 2013 році він перевозив у середньому майже мільйон пасажирів за добу. При вартості проїзного квитка 2 гривні і праві інвестора на отримання 8,47% від вартості поїздки, той зможе заробляти 167 тисяч гривень на день або майже 61 мільйон гривень на рік. Якщо ж вартість проїзду буде 4 гривні, на чому наполягає Київський метрополітен, то заробітки «Альфа пей термінал» складатимуть понад 121 мільйон гривень на рік. Тобто лише за перший рік роботи харківська фірма може відбити свої витрати і наступні 9 років заробляти надприбутки.

За час дії договору «Альфа пей термінал» може отримати надходжень у сумі від майже 600 мільйонів гривень до понад 1,2 мільярда гривень, і це лише від метро – а є ще автобуси, трамваї та тролейбуси.

Cта відсотками «Альфа пей термінал» володіє кіпрський офшор «Тріендотто Інвестментс Лімітед». Згідно же даних офіційного реєстру Кіпру, її кінцеві власники через «Корімпекс Інвестментс Лімітед» є два харківських бізнесмени – Карен і Армен Ванецяни, йдеться в розслідуванні.

Учасники ринку пов’язують цих підприємців з мером Харкова Геннадієм Кернесом. Cвого часу саме Карен Ванецяни був одним із небагатьох, кого Геннадій Кернес удостоїв подяки за значний особистий внесок у розвиток культури в Харкові.

Численні звернення журналістів до «Альфа пей термінал» не дали результатів. В компанії відмовилися від коментарів.

XS
SM
MD
LG