Доступність посилання

ТОП новини

Вміст і призначення вантажу українській стороні невідомі – Лисенко про «гуманітарний конвой»


Українські прикордонники не змогли здійснити контроль вмісту автомобілів з так званого «гуманітарного конвою», що прибув у неділю з Росії на територію України. Про це повідомив речник РНБО Андрій Лисенко.

«Сьогодні зранку з порушенням вимог міжнародного та українського законодавства щодо переміщення гуманітарних вантажів з території Росії на територію України через пункти пропуску «Донецьк – Ізварине» та «Матвєєв Курган – Успенка» пройшло 106 машин так званого «гуманітарного конвою». Зокрема, з 08.10 до 09.10 через пункт пропуску «Матвєєв Курган» (Росія) пройшло 63 машини. З 08.30 до 09.40 через пункт пропуску «Донецьк» (Росія) пройшло 43 транспортні засоби», – сказав Лисенко.

«Враховуючи, що представники Міжнародного комітету Червоного Хреста не брали участі у організації переміщення вантажу, український зведений підрозділ прикордонників та митників здійснив лише візуальне спостереження за проходженням російського вантажу через державний кордон, без виконання покладених на нього контрольних функцій. Вміст і призначення вантажу українській стороні невідомий», – повідомив речник РНБО.

«Гуманітарні конвої» – це лише картинка для ЗМІ, реальної допомоги прості люди на Донбасі не отримують. Навпаки: левова частка цих так званих гуманітарних вантажів, більша частина яких – боєприпаси та озброєння, потрапляє до бойовиків, які влаштовують збройні сутички через взаємні звинувачення у розкраданні російської допомоги», – заявив Андрій Лисенко.

Сьогодні МНС Росії відправило до Луганська і Донецька вже восьмий за ліком «гуманітарний конвой» жителям Донбасу. Російська сторона продовжує наполягати, що у більш ніж сотні автомобілів везе речі першої необхідності і продукти харчування.

XS
SM
MD
LG