Доступність посилання

ТОП новини

Міносвіти ліквідувало інститут, що відповідав за закупівлю і друк підручників


Інна Совсун

Міністерство освіти ліквідувало Інститут інноваційних технологій і змісту освіти, який був пов’язаний з непрозорими процедурами закупівлі і друку підручників, повідомила перший заступник міністра освіти і науки України Інна Совсун.

За її словами, на базі ліквідованого інституту створять дві нові установи: Інститут модернізації змісту освіти й Інституту освітньої аналітики.

«Інститут модернізації змісту освіти буде займатися розробкою навчальних планів, програм і закупівлею підручників. Людей для нього ми будемо набирати на принципово нових засадах, у рамках відкритого конкурсу. Ті люди, що там працювали, так само мають право подаватись на цей конкурс. Інститут освітньої аналітики, в свою чергу, буде займатись статистичною інформацією, яка нам конче необхідна. Для розуміння скажу, що інформацію інститут, який ми ліквідували, збирав на дискети», – сказала Совсун.

Створення двох менших установ на базі однієї великої у міністерстві називають набагато ефективнішим.

«В Інституті інноваційних технологій і змісту освіти було 612 ставок. Для порівняння скажу, що в міністерстві у нас працює трохи менше 300 осіб. Тобто він фактично був вдвічі більшим. Тепер кількість штатних одиниць скорочується, а зарплатний фонд залишається без змін. У таких умовах ми зможемо забезпечити більш-менш нормальну оплату працю людям, від якими будемо вимагати зовсім інших стандартів роботи», – додала Інна Совсун.

Генеральній прокуратурі вже надали всі документи, пов’язані з відчуженням приміщень ліквідованого інституту по вулиці Сагайдачного, 37 у Києві. Попередньо вони їх здали в оренду фірмам, підконтрольним брату колишнього міністра Дмитра Табачника, далі – приватизували, кажуть в Міносвіти.

Окрім того, Міністерство освіти звітує про численні звільнення. Так, віднедавна не працюють керівники: кадрового департаменту, департаменту загальної середньої освіти, департаменту ліцензування наукової діяльності. Також звільнені попередні керівники Українського центру оцінювання якості освіти, Державної інспекції навчальних закладів, Навчально-методичного центру з питань якості освіти і Комітету фізичного виховання.

XS
SM
MD
LG