Доступність посилання

ТОП новини

Ціна нової Верховної Ради (огляд преси)


Ціна нової Верховної Ради стане зрозумілою до Нового року, переконує «Газета по-українськи». Видання пише, що перед новообраним парламентом та владою стоять зараз чи не найсерйозніші за часи незалежності завдання та виклики. Країна проходить крізь мінне поле, і будь-який хибний крок владних інституцій означатиме смертельну небезпеку для всіх або нові великі втрати. Журналістам важко уявити, що парламент стане беземоційною та ефективною фабрикою реформістських законів, як цього вимагає час. До того ж дивовижною та строкатою є правляча коаліція. Разом зібралися політичні ветерани, відомі хабарники, комбати, популісти, активісти, бізнесмени, навіть безробітні. Формально більшість має понад 300 голосів і великі можливості для ефективної роботи. Реальну ж якість нового парламенту та ціну йому українці дізнаються дуже швидко, до новорічних свят. Уже перші тижні роботи підтвердять чи спростують серйозність передвиборних декларацій окремих партій щодо реформ та здатність парламентської більшості їх впроваджувати.

Сьогодні Верховна Рада голосуватиме за новий склад уряду. За кожного кандидата на посаду міністра депутати голосуватимуть окремо. Обіцяють залучити до складу уряду також іноземців. Газета «День» поцікавилася – навіщо влада запрошує в країну фахівців-чужоземців? Чи врятує українську економіку формування урядової збірної з легіонерів? Дехто з експертів газети переконаний, що застосування в Україні апробованих за кордоном успішних управлінських практик – позитивне рішення. Інші ж вважають, що ризиків від призначення іноземців набагато більше. Найважливіший – ментальний ризик. Відсутність розуміння місцевої «логіки» вирішення проблем, розуміння постановки завдання, так і його розв’язання – це «помножити на нуль» усі таланти іноземця. Також існує ризик утоми, адже іноземець може доволі швидко втомитися від бюрократизованого і просякнутого духом лобізму уряду. До того ж пошук легіонерів відбувався на рівні корпоративного менеджменту, а це інше, ніж державне управління. Там інші методи керівництва.

Крім урядових призначень новоспечені депутати ще розподілять комітети. Збираються слуги народу також голосувати за відмову від депутатської недоторканості. Однак, як інформує газета «Сегодня», хоча повна її відміна була однією з вимог Майдану і у передвиборних обіцянках майже всіх партій, але, опинившись під куполом деякі депутати заговорили вже не про повну, а лише про часткову відміну недоторканості. Зокрема, вони переконані, що депутат не повинен нести відповідальності за своє голосування у Раді. Це його право як представника громадськості, яка його вибрала. Він повинен нести відповідальність лише за, скажімо, неоплачені штрафи, порушення правил дорожнього руху, несплату аліментів і комуналки. Заголовок публікації «Депутати не хочуть бути «доторканими».

  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG