Доступність посилання

ТОП новини

Міноборони: ЗСУ не застосовують касетні боєприпаси


Інформація про застосування Збройними силами України касетних боєприпасів не відповідає дійсності, заявляє Міністерство оборони.

«За час проведення антитерористичної операції на сході України Збройні сили України не використовували і не використовують боєприпаси, заборонені міжнародними договорами, у тому числі касетні боєприпаси», – йдеться в повідомленні.

Як заявили у відомстві, тиражування подібної інформації здійснюється з метою дискредитації України на міжнародній арені, позбавлення її підтримки світової спільноти «у визвольній боротьбі проти російського агресора і проросійських найманців».

З дати оголошення припинення вогню (5 вересня 2014 року), станом на 3 грудня, бойовики здійснили 3 тисячі 819 обстрілів позицій сил АТО з гармат, мінометів і систем залпового вогню БМ-21 «Град», наголосили у відомстві.

«Підрозділи Збройних сил України, які беруть участь в антитерористичній операції, відкривають вогонь у відповідь по виявленим вогневим позиціям терористів лише у тому випадку, коли в зоні ураження немає мирних мешканців», – йдеться в заяві Міноборони.

Тим часом, правозахисна організація Human Rights Watch сьогодні вкотре заявила, що касетні бомби на Донбасі могли використовувати як українські сили, так і бойовики.

Як заявив виконавчий директор Human Rights Watch Кенет Рот, що стосується випадків, які досліджували експерти організації, «ці бомби прилетіли з тієї території, яка принаймні перебувала під контролем урядових сил».

«Принаймні, це можна довести тим, що деякі бомби не долетіли, і вони залишились на тій території, яка контролюється Україною. Ми аналізували зону ураження, аналізували напрямок, з якого летіли ці бомби, ми говорили зі свідками, не з одним, а декількома, які бачили, як це озброєння запускалося з тої території, яка контролюється Україною», – сказав Рот.

Водночас, за його словами, у багатьох випадках, де представники організації підтвердили використання касетних бомб, вони не могли встановити, хто використовував ці бомби.

У Human Rights Watch і раніше заявляли про застосування на Донбасі заборонених касетних боєприпасів. Українська сторона ці звинувачення відкидала. У РНБО заперечували саму наявність на озброєнні України таких боєприпасів.

XS
SM
MD
LG