Доступність посилання

ТОП новини
21 Червень 2018, Київ 19:25

Інформація про застосування Збройними силами України касетних боєприпасів не відповідає дійсності, заявляє Міністерство оборони.

«За час проведення антитерористичної операції на сході України Збройні сили України не використовували і не використовують боєприпаси, заборонені міжнародними договорами, у тому числі касетні боєприпаси», – йдеться в повідомленні.

Як заявили у відомстві, тиражування подібної інформації здійснюється з метою дискредитації України на міжнародній арені, позбавлення її підтримки світової спільноти «у визвольній боротьбі проти російського агресора і проросійських найманців».

З дати оголошення припинення вогню (5 вересня 2014 року), станом на 3 грудня, бойовики здійснили 3 тисячі 819 обстрілів позицій сил АТО з гармат, мінометів і систем залпового вогню БМ-21 «Град», наголосили у відомстві.

«Підрозділи Збройних сил України, які беруть участь в антитерористичній операції, відкривають вогонь у відповідь по виявленим вогневим позиціям терористів лише у тому випадку, коли в зоні ураження немає мирних мешканців», – йдеться в заяві Міноборони.

Тим часом, правозахисна організація Human Rights Watch сьогодні вкотре заявила, що касетні бомби на Донбасі могли використовувати як українські сили, так і бойовики.

Як заявив виконавчий директор Human Rights Watch Кенет Рот, що стосується випадків, які досліджували експерти організації, «ці бомби прилетіли з тієї території, яка принаймні перебувала під контролем урядових сил».

«Принаймні, це можна довести тим, що деякі бомби не долетіли, і вони залишились на тій території, яка контролюється Україною. Ми аналізували зону ураження, аналізували напрямок, з якого летіли ці бомби, ми говорили зі свідками, не з одним, а декількома, які бачили, як це озброєння запускалося з тої території, яка контролюється Україною», – сказав Рот.

Водночас, за його словами, у багатьох випадках, де представники організації підтвердили використання касетних бомб, вони не могли встановити, хто використовував ці бомби.

У Human Rights Watch і раніше заявляли про застосування на Донбасі заборонених касетних боєприпасів. Українська сторона ці звинувачення відкидала. У РНБО заперечували саму наявність на озброєнні України таких боєприпасів.

XS
SM
MD
LG