Доступність посилання

ТОП новини

Активісти під виглядом «зомбі» виступили проти російських серіалів


Активісти руху «Відсіч», одягнені й загримовані як зомбі, 3 грудня пікетували Нацраду з питань телебачення і радіомовлення. У руках «зомбі»тримали плакати, на яких вони у глузливій формі просять показувати їм більше російських серіалів, і на яких згадані імена Івана Охлобистіна і Михайла Поренченкова, відомих своїми антиукраїнськими висловлюваннями.

Костюмовані «зомбі» влаштували перформанс, під час якого імітували масове самогубство і штурм будівлі Нацради. Організатори протесту зачитали і передали Нацраді звернення з вимогою прибрати з ефіру телеканалів контент російського походження, передовсім – серіали, які прославляють російських військових і силовиків.

«Російський контент зомбує. На наше молоде покоління дуже впливає телебачення та інтернет, у яких (в Україні) дуже багато російського контенту. У російських серіалах та програмах ображають українців, показують себе героями. Ну, це російська нація, яка завжди хоче показати себе кращою за всіх, такою, яка всіх перемагає. Але водночас вони не поважають українців як народ, як незалежних людей, які їх не хочуть чути й бачити», – заявила Анна, одна з учасників перформансу.

Представник Нацради з питань телебачення і радіомовлення Владислав Севрюков, який вийшов до протестувальників, визнав, що їх вимоги є обґрунтованими, і закликав їх пікетували у костюмах «зомбі» не лише Нацраду, а й офіси всіх телеканалів, які мають засилля російського контенту в ефірі. Зі свого боку, активісти «Відсічі» анонсували низку протестних акцій біля приміщень тих медіа, які поширюють російську пропаганду та інформаційний продукт Росії.

XS
SM
MD
LG