Доступність посилання

ТОП новини
16 квітня 2021, Київ 20:37

Росіянку обурив фейк на користь сепаратистів на Донбасі


Росіянка, яка стала жертвою фейку

Підліток із Лисичанська Луганської області, який розповів, буцімто 16-річна дівчина-«герой» загинула під танком, захищаючи так званих «ополченців», почав виправдовуватись після того, як це все виявилось фейком. Він каже, що вся суть у тому, що йому вислали хибну фотографію.

Російський сайт «Воронежский городской портал» опублікував інтерв’ю з Ярославом Воскоєнком із міста Лисичанська Луганської області, який називає себе командиром батальйону «Юна самооборона». Серед його розповідей про бої під Лисичанськом і його батальйон – історія про 16-річну дівчину-«ополченку», яка буцімто загинула, кинувшись під танк із трьома гранатами Ф-1.

Історія про дівчину швидко набула популярності у соціальних мережах. Дівчину назвали «героїнею», яка буцімто врятувала своїх товаришів-«ополченців».

Ось розповідь Ярослава Воскоєнка: «Пригадую вихід із Лисичанська і перед очима пітьма, навколо вибухи, кров, по нас ведуть прицільну стрілянину. Валерія Ляхова, з позивним «Красотка», 16 років, жила в Лисичанську, в районі Пролетарська, її батько загинув на передовій, вона загинула під танком з трьома гранатами Ф-1».

Цю історію поширили разом із фото дівчини у спільнотах «Антимайдан» та «Новороссия». Проте на світлині не Валерія Ляхова, а Поліна Турчина із російського Краснодара.

Дівчина, якій належить світлина, обурена використанням свого фото в історії про юну героїню із «ополчення» і прокоментувала такі записи: «Це вже взагалі перебір! Дівчина на світлині – я! Ви з глузду всі з’їхали!». У спільноті «ANNA-news» ця історія і коментар на цей час і досі не видалені.

У середу користувач Ярослав Воскоєнко відреагував на спростування цього фейку: він записав відеоролик, в якому розповідає про те саме інтерв’ю «Воронезькому порталові» і про те, що історія буцімто правдива і помилка лише у фото, з яким його, мовляв, підставили. За словами Ярослава, він просив фото «Красотки» у її хлопця, а той надіслав йому фото іншої дівчини.


«Почали українські ЗМІ активно писати, що дівчина на фото жива і вона з Краснодара, я цього навіть не знав, тому що з «Красоткою» особисто знайомий сильно не був, знав її два тижні, але дівчина на фото, яка з Краснодара – копія «Красотки», двійник, можна сказати», – заявляє він.

Хлопець також додає, що користувач Юрій Кримський, який надіслав йому зображення, видалив реальну сторінку позивної і всі її фото, а потім і свою сторінку. Ярослав навіть прикріпив скриншоти листування із цим користувачем у соцмережі «ВКонтакті».

Фрагмент листування із користувачем Ярославом Воскоєнком
Фрагмент листування із користувачем Ярославом Воскоєнком

Хлопець не має жодних доказів або ж світлин «Красотки», про яку він розповідає. Але він стверджує, що був очевидцем того, як молода дівчина буцімто кинулась під танк із трьома гранатами, і має намір знайти її друзів і докази.

Додамо, що згадані гранати Ф-1, вони ж «лимонки», – осколкові протипіхотні, і навіть три такі гранати практично не можуть завдати шкоди сучасному танкові, особливо коли «кинутися з ними під танк».

Дивитись коментарі (3)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG