Доступність посилання

ТОП новини

Порошенку треба звільнити Ярему і Гонтарєву (огляд преси)


Новообраний уряд наполовину складається з професійних політиків, наполовину – з досвідчених реформаторів. Експерт газети «День» сподівається, що цей уряд буде менше красти та більше працювати на реформи. Він наголошує, що, власне, місія цього уряду – негайні реформи. Для цього є потенціал, але потрібна серйозна робота. Індивідуальні зусилля не приведуть до успішних реформ, наголошує експерт. В кожному відомстві потрібна команда реформаторів. Не буде таких команд – не буде реформ. Замало одного міністра, яким би прогресивним він не був. Ще одна умова успішного проведення реформ – політична підтримка президентом та прем’єром окремих міністрів, у яких буде найбільш складна ситуація. Про них докладніше йдеться в статті «Уряд компромісу».

Петро Порошенко покладається на близьких до нього людей і недолюблює самостійні фігури. Як переконує експерт тижневика «Країна», президент надає перевагу менш професійним, але відомим йому зблизька людям. Лише зараз його коло розширюється, і експерт сподівається, що надалі будуть вдаліші призначення. Одним із таких була нова людина – теперішній міністр оборони Степан Полторак. Водночас звинувачення проти генпрокурора Віталія Яреми президент вважає необґрунтованими. Однак, як наголошує видання, сумнівні фігури не на користь президентові, бо негатив від них падає на всю його команду. До таких належить і голова Нацбанку Валерія Гонтарєва, яку, на думку експерта, слід негайно звільнити.

Після того, як Верховна Рада сформувала новий уряд, у журналістів газети «Україна молода» з’явилася надії на реформування в тому числі і житлово-комунального господарства. Саме воно, на думку газетярів, є тією «нивою», на якій щомісячно визріває щедрий «урожай». Про який держава не дбає, а лише збирає плоди. Особлива спокуса нагріти руки на послугах, що не мають жорсткої державної тарифікації. Мова про тарифи на вивезення побутового сміття, на послуги з утримання будинків і прибудинкових територій, а також ремонт будівель і споруд. Тут усім «рулить» місцеве самоврядування, а мешканці будинків мають право вибору – кому саме замовляти ті чи інші види робіт. Принаймні так було досі. Про те, як можна покращити ЖКГ, видання розповідає в статті «Нове обличчя старих ЖЕКів».

  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG