Доступність посилання

ТОП новини

Порушення принципів ОБСЄ поставить під сумнів сенс її існування – Заоралек


Міністр закордонних справ Чехії Любомір Заоралек

Якщо ОБСЄ не працюватиме за принципами, на яких базується її діяльність, то сенс існування такої інституції зникне. Про це заявив міністр закордонних справ Чехії Любомір Заоралек під час засідання Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ у швейцарському Базелі.

«Якщо ми не будемо поважати певних речей, може бути поставлений під сумнів сенс і такої організації, якою є ООН», – зазначив Заоралек.

Чеський міністр наголосив, що робота будь-якої організації має сенс тільки тоді, коли всі її члени дотримуються головних принципів організації. При цьому Любомір Заоралек зауважив, що Росія, яка є членом ОБСЄ, анексувавши Криму і дестабілізуючи ситуацію на Донбасі порушала принципи Гельсінської декларації.

Відносини між країнами Заходу та Росією погіршилися з часу анексії українського Криму.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся так званий «референдум» про статус півострова, що стало приводом для Росії включити Крим до свого складу. Україна, Європейський союз та США не визнали це голосування і вважають, що Росія анексувала Крим.

Україна і Захід звинувачують Росію у постачанні зброї та бойовиків на Донбас, а також у введенні військ на схід України. Москва ці звинувачення відкидає.

XS
SM
MD
LG