Доступність посилання

ТОП новини
21 Липень 2018, Київ 21:35

Кавказ став нестабільним, бо Росія перекинула війська до України – експерт


У Росії почали повставати регіони. В ніч з 3 на 4 грудня серйозні військові сутички розпочалися в Грозному. Кореспондент російської служби «Голосу Америки», безпековий експерт Фатіма Флісова прокоментувала події у Грозному, пояснила ситуацію в Чечні і перспективи поширення антикремлівських дій іншими регіонами.

– Наскільки пов’язані події в Грозному зі зверненням Путіна до федерального зібрання (парламенту Росії)?

Атака на Грозний – це був сигнал Кремлю та його ставленику в Чечні Рамзану Кадирову про те, що всі їх ствердження, що Кавказ умиротворений – не відповідають дійсності
Фатіма Флісова

– З військової точки зору, атака на Грозний не мала серйозного інтересу, тому що вони не ставили перед собою якихось серйозних військових цілей, вони не атакували адміністративні або військові цілі.

Тобто можна сказати, на основі інформації яка вже є зараз, що це була символічна атака, це більшою мірою був сигнал Кремлю та його ставленику в Чечні Рамзану Кадирову про те, що всі їх ствердження, що Кавказ умиротворений – не відповідають дійсності, що в будь-який момент в місто можуть ввійти, піднятися ті люди, які перебувають у місті і влаштувати подібну атаку.

– Чи пов’язані ці події з ситуацією в Україні?

Зараз російська влада найбільш вразлива для нападу бойовиків на Кавказі і, мабуть, цим шансом вирішили скористатися
Фатіма Флісова

– Можна говорити про декілька аспектів, відповідно до яких можна вважати пов’язаними ці події з ситуацією в Україні. Але в першу чергу потрібно відзначити військовий аспект, тому що вперше за багато років, навіть за десятиліття, Росія перекинула частину свого групування, яке постійно дислокується на Північному Кавказі, а це більше 300 тисяч військовослужбовців, – частина з них перекинули в Україну, в Крим. Зокрема, 18 бригада з Ханкали (Чечня) ще в березні частково була перенаправлена в Джанкой (Крим), а також інші бригади з Інгушетії, з Дагестану, зі Ставрополя.

Тобто фактично зараз російська влада, у військовому вираженні, найбільш вразлива для нападу бойовиків на Кавказі і, мабуть, цим шансом вирішили скористатися.

– Чи можуть ці події перекотитися в інші регіони? І як Ви взагалі оцінюєте ситуацію в Росії сьогодні у зв’язку з подіями в Україні?

Атака в Грозному показала, що в бойовиків є людські, матеріальні, воєнно-технічні ресурси. Тому що в принципі федеральні сили зазнали більших втрат, ніж бойовики
Фатіма Флісова

– Взагалі по ситуації в Росії дуже важко оцінювати, тому що в нас немає більш-менш об’єктивної інформації про настрої людей. Те, що говорять люди на кухнях і те, що говорять російські ЗМІ стосовно України – це абсолютно різні речі.

Що стосується Північного Кавказу і можливості продовження подібних атак в інших регіонах – атака в Грозному показала, що в бойовиків є людські, матеріальні, воєнно-технічні ресурси. Тому що в принципі федеральні сили зазнали більших втрат, ніж бойовики, не дивлячи на абсолютну нерівність сил і військової техніки, яку застосовували.

Те, як надалі це може відобразитися на настроях людей, на ставленні до Москви – можна скоріш за все припустити, що в Чечні вже почалися дуже масштабні зачистки, що фактично це будуть обходи будинків і звичайно будуть припускатися серйозних порушень. Кадиров, який в очах чеченців уособлює Кремль, він і так командує за рахунок дуже жорсткої політики і звичайно подальші заходи не будуть спрямовувати настрої людей на користь Москви. І така ж ситуація в інших регіонах. Тому можливість є.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG