Доступність посилання

ТОП новини

У Києві дарують «безхабарну гривню» корупціонерам


Вранці 9 грудня, у Міжнародний день боротьби з корупцією активісти громадських організацій проводять вуличну акцію-флешмоб «Безхабарна гривня – хабарнику».

Як повідомила Радіо Свобода координатор акції Олена Гула, мета заходу – поінформувати українців про важливість подолання корупції і хабарництва у державі.

«Його (флешмобу) завдання – говорити про те, що хабарництво – це зло, але з ним можна боротись. При цьому можна боротися кожному громадянину окремо. Ми розробили «безхабарну декларацію» плюс «безхабарну гривню» номіналом у «нуль гривень», – сказала активістка.

За словами Гулої, відбудеться театралізоване дійство із врученням хабарнику великої «безхабарної гривні» та арешт корупціонера за незаконні дії. Також пересічні кияни отримають такі «засоби оплати» як символ протидії хабарництву серед чиновників.

Ініціаторами акції є громадська ініціатива «Ні хабарництву!», Центр протидії корупції і представництво Transparency International.

Міжнародний день боротьби з корупцією визначається 9 грудня згідно з рішенням Генеральної асамблеї ООН. Цього дня у 2003 році у Мексиці була відкрита для підписання Конвенція ООН проти корупції. Україна ратифікувала цей документ у жовтні 2006 року.

Документ зобов’язує країни, які підписали його, притягувати винних до відповідальності за дії, які можна кваліфікувати як корупційні. Такими діями вважаються отримання хабарів, присвоєння бюджетних засобів і відмивання корупційних доходів. Згідно з одним із положень конвенції, необхідно повертати кошти до тієї країни, звідки вони надійшли в результаті корупції.

XS
SM
MD
LG