Доступність посилання

ТОП новини

Російська сторона повідомила Україну про черговий «гуманітарний конвой» – МЗС


Міністерство закордонних справ України отримало повідомлення від Росії про черговий «гуманітарний конвой». Про це заявив спікер МЗС України Євген Перебийніс.

«Ми отримали чергову ноту від МЗС Росії, в якій нас інформують про те, що Росія має намір 12 грудня здійснити доставку чергового так званого гуманітарного конвою населенню Донецької та Луганської областей», – зазначив він.

МЗС України поінформувало російську сторону про умови, за яких таку допомогу може бути поставлено.

За словами Перебийноса, йдеться про погодження з Міжнародним комітетом Червоного Хреста вмісту вантажу, а також про обов’язкове здійснення контролю прикордонними та митними органами України цього вантажу.

Сьогодні дев’ятий «гуманітарний конвой» Росії вирушив з Підмосков’я в Ростовську область.

Росія вже вісім разів вводила на підконтрольні проросійським сепаратистам території Донбасу автоколони з невідомим вантажем, які вона називає «гуманітарними конвоями», без дозволу української сторони, без супроводу представників Міжнародного комітету Червоного Хреста, порушуючи міжнародні норми.

Восьмий «гуманітарний конвой», який прибув на підконтрольну сепаратистам частину Донбасу 30 листопада, містив вантажівки, бензовози і транспорт супроводу, зазначили в ОБСЄ.

XS
SM
MD
LG