Доступність посилання

ТОП новини

Міноборони розглянуло понад 5 тисяч заяв бійців АТО про надання статусу учасника бойових дій


Які пільги можуть отримати учасники бойових дій
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Які пільги можуть отримати учасники бойових дій

Міністерство оборони розглянуло близько 5, 5 тисяч документів військовослужбовців, які беруть участь в АТО на сході України, щодо надання їм статусу учасника бойових дій. Позитивне рішення ухвалили щодо майже двох тисяч справ. Це повідомив в ефірі Радіо Свобода керівник відділу гуманітарної політики Департаменту соціальної політики міністерства оборони України Олексій Сергієнко.

«Решта документів ще на розгляді. Це потребує часу, бо кожна справа розглядається індивідуально. Щодо кожної людини здійснюється ретельний аналіз документів. Це і медичні довідки, і довідки з військової частини», – пояснив полковник Сергієнко в ефірі програми Радіо Свобода «Ми разом».

Представник Міноборони запевнив, що відомство «не чинить жодних штучних перешкод, а навпаки, намагається налагодити чітку схему надання статусу учасника бойових дій тим, хто цього заслуговує».

Сергієнко розповів, що в Міноборони ще до початку АТО існувала комісія з визначення статусу учасника бойових дій, але «для оптимізації процесу 10 листопада міністр Полторак видав спеціальний наказ №800».

За його словами, на основі цього наказу у війська надійшла телеграма щодо організації роботи на місцях спеціальних комісій з розгляду справ учасників АТО.

Звіт про роботу цих комісій запланували на 15 грудня.

Щодо проблем з отриманням статусу учасника бойових дій добровольцями Українського корпусу Правого сектору та підрозділу ОУН, полковник Сергієнко радить прямо звертатися до Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО.

«Ставлення до тих, хто захищає Україну має бути однаковим, тому кожна людина має право напряму звернутися до Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО, де підкажуть, як вийти зі складного положення, до кого звернутися по додаткові документи, щоб підтвердити свою участь в бойових діях», – зазначив представник Міноборони.

З квітня на території Донецької та Луганської областей проводиться антитерористична операція.

XS
SM
MD
LG