Доступність посилання

ТОП новини

На кордоні Білорусі і Росії поновили митний контроль?


Перевірка автомобіля на кордоні Росії і Білорусії, 9 грудня 2014 року

На початку цього тижня представники Федеральної митної служби Росії (ФМС) заявили, що Білорусь поновила роботу пункту митного огляду автотранспорту на білорусько-російському кордоні. Ці пункти були скасовані 1 липня 2011 року у зв’язку зі створенням Митного союзу. Білоруська влада поки не підтвердила введення митного контролю, який, на думку спостерігачів, може бути відповіддю Москві на заборону імпорту до Росії деяких видів білоруської продукції і звинувачення Москви на адресу Мінська в контрабанді на територію Росії товарів зі «списку санкцій». Кореспондент білоруської служби Радіо Свобода побував на кордоні двох країн, щоб підтвердити чи спростувати інформацію про поновлення митного контролю з білоруської сторони.

За свідченням кореспондента білоруської служби Радіо Свобода, який побував у вівторок на білорусько-російському кордоні в районі магістралі М1, співробітники ДПС справді вибірково зупиняють як вантажні, так і легкові автомобілі. Черг немає. У більшості випадків у водіїв лише перевіряють документи, але деякі автомобілі оглядають співробітники мобільного митного пункту.

Водії кажуть, що ситуація незвичайна, але співробітники митниці стверджують, що такі перевірки тут є нормою. Співробітники страхових компаній, з якими вдалося поспілкуватися кореспонденту, розповіли, що кілька днів тому на кордоні дійсно були великі черги.

9 грудня – вибірковий контроль на кордоні Білорусі та Росії
9 грудня – вибірковий контроль на кордоні Білорусі та Росії

Російська сторона з 30 листопада заборонила білорусам транзит через свою територію в треті країни продуктів із так званої «санкційної групи» без огляду на російських пунктах пропуску. За заявами російської влади, це пов’язано з тим, що через кордон з Білоруссю до Росії ввозяться продукти, імпорт яких Москвою нині заборонений. У прес-службі Державного прикордонного комітету Білорусі, у свою чергу, повідомили, що білоруськими правоохоронцями було виявлено численні порушення під час перевезенні продуктів харчування, що прямують з Росії.

«Із початку грудня на російському напрямку прикордонники спільно з іншими органами виявили 19 фактів порушення митного законодавства. У 18 випадках були виявлені вантажні автомашини, котрі прямували на в’їзд до Білорусі і перевозили партії різних найменувань товарів, в основному продуктів харчування, загальною масою близько 257 тонн», – йдеться в заяві відомства.

Оригінал матеріалу на сайті Російської редакції Радіо Свобода

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG