Доступність посилання

ТОП новини

Як розподіляють адресну допомогу переселенцям?


Київ – Переселенцям із частини прифронтових населених пунктів у Донецькій та Луганській областях припинили виплачувати соціальну допомогу. Про це повідомляють активісти ініціативи «Схід-SOS». За їхніми словами, таких звернень до ініціативи надійшло наразі більше сотні. У Міністерстві соціальної політики визнають проблему із виплатами внутрішньо переміщеним особам, пояснюючи її невідповідностями в урядових постановах.

Переселенцям із частини населених пунктів Донбасу, які вже контролює українська влада, припинили виплачувати соціальну допомогу, розповідає координатор правового напрямку ініціативи «Схід-SOS» Олександра Дворецька. За її словами, людям відмовляють на підставі урядової постанови про перелік населених пунктів, де держава не може здійснювати своїх функцій. Таким чином, адресну допомогу отримують тільки ті люди, що виїхали із підконтрольних сепаратистам територій, пояснює активістка.

«Але вже прифронтова частина, наприклад, селище Піски, яке прилягає до Донецька біля аеропорту, Дебальцеве, де щодня ведуться обстріли, – вони формально перебувають під контролем української влади, і тому цим переселенцям відмовляють у наданні адресної допомоги, говорять: вони можуть спокійно мешкати на території своїх населених пунктів», – каже вона.

За словами Дворецької, зараз до ініціативи надійшло більше сотні дзвінків щодо цієї проблеми, близько двадцяти людей готові надати письмові відмови щодо соціальних виплат, їх планують оскаржувати в суді.

Припинення виплат фіксують й інші організації, що допомагають переселенцям, зауважує речник омбудсмана Михайло Чаплига.

«Діє Ресурсний центр із допомоги переселенцям, і до нас звернулися низка (ініціатив – ред.): і «Схід-SOS», і ще інші – із проханням вплинути, – говорить він. – Вони звернулися, якщо я не помиляюсь, восьмого листопада, 14 листопада ми звернулись до Мінсоцполітики, ну, поки що відповіді ще нема, чекаємо. У них 30 днів термін».

Перелік міст у постановах про виплати мали б оновлювати щомісяця – Розенко

Перелік районів, у яких треба чи не треба проводити виплати, встановлюються за відповідним поданням Міністерства внутрішніх справ та Антитерористичного центру при СБУ,зазначив у коментарі Радіо Свобода міністр соціальної політики Павло Розенко. Він запевнив, що тримає ситуацію на контролі.

В попередній постанові Кабінету міністрів України чітко написано, що ці структури повинні щомісяця подавати відповідні оновлені списки цих населених пунктів
Павло Розенко

«Я думаю, що на найближчому засіданні уряду це питання буде мною підняте. Хоча в попередній постанові Кабінету міністрів України чітко написано, що ці структури повинні щомісяця подавати відповідні оновлені списки цих населених пунктів. Місяць із моменту прийняття постанови вже пройшло, тому я думаю, саме час цю постанову оновити», – сказав міністр.

У жовтні Кабмін ухвалив постанову, відповідно до якої переселенцям нараховується щомісячна адресна допомога: для працездатних вона становить 442 гривні на особу, а для непрацездатних – 884 гривні, водночас, на одну родину може максимально нараховуватися 2 400 гривень.

Нині, за даними УВКБ ООН, через конфлікт в Україні понад півмільйона осіб були змушені мігрувати всередині держави, а ще сотні тисяч виїхали за кордон.

  • Зображення 16x9

    Анастасія Москвичова

    Із Радіо Свобода – з 2011 року, з 2013-го до 2020-го – як штатна мультиплатформна журналістка. Спеціалізуюся на соціальній тематиці. Створювала і вела радіопрограму «Право на дію» про права людини та громадський активізм (у 2016–2018 роках), що виходила на «Ера FM».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG