Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпропетровську відкрили дошку пам’яті випускників університету, загиблих в АТО


У Дніпропетровську, в центральному корпусі національного університету імені Олеся Гончара, відкрили меморіальний знак пам’яті загиблих в АТО військовослужбовців, випускників і викладачів університету. Дніпропетровський університет став першим вищим навчальним закладом регіону, який вирішив вшанувати своїх героїв таким чином.

На церемонію прийшли рідні загиблих, їхні друзі, однокурсники, викладачі, студенти. Полеглих на Донбасі вшанували хвилиною мовчання. Рідні загиблих бійців отримали відзнаки від університету. Крім того, родичам загиблого політолога, науковця Павла Левчука, який напередодні свого призову до армії захистив дисертацію, вручили його диплом кандидата наук, виписаний посмертно.

Наразі на меморіальній дошці університету – фотографії чотирьох загиблих випускників вишу. Керівництво вишу пообіцяло, що у корпусах закладу будуть відкриті також аудиторії пам’яті. У родичів і друзів полеглих вже попросили фотографії й інші матеріали для створення меморіальних кімнат.

«Мені хотілось би нагадати всім, що в країні йде війна. Не можна так: одні воюють, а інші сидять вдома. Ми всі маємо об’єднатись у спільному пориві проти спільного ворога, ми повинні на своїй землі відчувати себе господарями. Я хочу, щоб усі наші чоловіки були такими, як ті, хлопці, що воюють на Донбасі. Для мене вони всі тепер – сини», – сказала мати загиблого бійця-добровольця Дениса Гаврюшина Ольга Гаврюшина.

За даними університету, наразі у воєнних діях на Донбасі бере участь понад десяток випускників і викладачів вишу, дехто з них вже був поранений.

XS
SM
MD
LG