Доступність посилання

ТОП новини

На книжковій виставці збирають бібліотеки для дітей і військових на Донбасі


У Києві відкрилась міжнародна виставка «Книжкові контракти»
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

Київ – У Києві відкрилася міжнародна виставка «Книжкові контракти», яка триватиме до 13 грудня. За інформацією організаторів, у заході беруть участь понад 80 українських видавництв, а «родзинкою» цьогорічної виставки стала дитяча та патріотична література, якої особливо багато. У рамках «Книжкових контрактів» учасники мають намір зібрати бібліотеку, яку відправлять на Схід.

Цього року у п’ятій виставці «Книжкові контракти», що відрилася в «Українському домі», бере участь менше видавництв, аніж раніше, коли учасників було більше сотні, визнають організатори заходу із Держкомтелерадіо.

Тим часом, відвідувачі виставки шукають цьогорічні книжкові новинки. Зокрема, киянка Ірина розповіла Радіо Свобода, що прийшла на «Книжкові контракти» купити подарунки для своїх дочок: «Даринці – десять, а Марійці – чотири з половиною. Щось дітям таке – різдвяна тематика, повчальні казки, ну, і яскраві малюнки щоб там були. Хоча це для меншої – яскраві малюнки, а для старшої можна і без малюнків, але щось цікаве».

Олег Наливайко
Олег Наливайко

Дитячої літератури на цьогорічній виставці – чи не найбільше, зауважує голова Держкомттелерадіо Олег Наливайко. Він анонсував збір книжок для дітей на Донбасі, які після виставки відвезуть на Схід. Така робота ведеться вже давно, зокрема, у Слов’янськ передавали книжки шрифтом Брайля, каже Наливайко.

Також, за його словами, продовжать збирати бібліотеки для військових.

«Зібрано вже близько 250 тисяч примірників книг. Зовсім різних: є просто таке «чтиво», як-то кажуть, є і патріотичні книги. І буквально щотижня, щодватижні ми ці бібліотечки формуємо на Сході», – зауважує голова Держкомтелерадіо.

Це надолужування того, чого влада не робила 24 роки – Лук’яненко

Левко Лук’яненко
Левко Лук’яненко

Посилаю книжки малого формату, скажімо, «Від хохла до українців» або «Маршал Жуков і українці у Другій світовій війні», на фронт, бо ці книжки маленькі, гнучкі, їх можна засунути у кишеню чи в халяву
Левко Лук’яненко

До збору книг військовим долучився і український дисидент Левко Лук’яненко. Він розповів: «Я, наприклад, посилаю книжки такого малого формату, скажімо, «Сповідь у камері смертників», «Від хохла до українців» або «Маршал Жуков і українці у Другій світовій війні», на фронт, бо ці книжки маленькі, гнучкі, їх можна засунути у кишеню чи в халяву. Бо не кожну хвилину наші бійці на фронті стріляють. У них бувають хвилини, коли вони відпочивають, і коли вони можуть щось почитати. Я знаю, що багато людей це роблять. Це надолужування того, чого не зробила влада за попередні 24 роки».

Також на відкритті виставки нагородили переможців конкурсу для видавництв «Краща книга України» та відбулося вручення премії для публіцистів імені В’ячеслава Чорновола, лауреата якої Держкомтелерадіо визначив ще у жовтні. Цього року за історичний нарис «Соловецький вівтар української незалежності» її отримав Сергій Шевченко.

  • Зображення 16x9

    Анастасія Москвичова

    Із Радіо Свобода – з 2011 року, з 2013-го до 2020-го – як штатна мультиплатформна журналістка. Спеціалізуюся на соціальній тематиці. Створювала і вела радіопрограму «Право на дію» про права людини та громадський активізм (у 2016–2018 роках), що виходила на «Ера FM».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG