Доступність посилання

ТОП новини
22 Липень 2018, Київ 16:17

Росія ніколи не піде шляхом самоізоляції. Про це заявив глава МЗС Росії Сергій Лавров.

«Ми не прагнемо і ніколи не будемо допускати того, що ми підемо шляхом самоізоляції. Ми зацікавлені розвивати відносини з якомога більшою кількістю держав на Сході, на Заході, на Півдні. Відносини, які повинні спиратися на принципи рівноправності, взаємної поваги і взаємного врахування інтересів», – зазначив він, слова якого цитує російське агентство «РИА-Новости».

За словами Лаврова, приклади такої російської політики численні, зокрема два недавніх візити президента Росії в Узбекистан і в Індію.

Відносини між країнами Заходу та Росією погіршилися з часу анексії українського Криму.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся так званий «референдум» про статус півострова, що стало приводом для Росії включити Крим до свого складу. Україна, Європейський союз та США не визнали це голосування і вважають, що Росія анексувала Крим. Через такі дії щодо Росії застосували санкції.

Україна і Захід звинувачують Росію у постачанні зброї та бойовиків на Донбас, а також у введенні військ на схід України. Москва ці звинувачення відкидає.

Зокрема під час саміту G20 у Брісбені, який проходив 15-16 листопада, країни Заходу гостро розкритикували позицію президента Росії Володимира Путіна. Лідери Австралії, США та Японії знову закликали Росію «припинити дестабілізувати ситуацію в східній Україні». Вони висловили незгоду з російською анексією Криму і заявили про необхідність притягти до суду винуватців катастрофи малайзійського літака рейсу MH17. Захід попередив Росію про можливі нові санкції.

Тоді Володимир Путін достроково залишив саміт. Російські медіа згодом передали слова Путіна, який мотивував свій демарш довгим перельотом і потребою «поспати» перед початком нового робочого тижня.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG