Доступність посилання

ТОП новини
19 Березень 2018, Київ 17:28

ОБСЄ: частина дев’ятого «гуманітарного конвою» Росії складалася з вантажівок і бензовозів


Представники російського Міністерства надзвичайних ситуацій біля гуманітарного конвою

Частина дев’ятого «гуманітарного конвою» з Росії, яка була введерна в Україну через пункт пропуску «Донецьк», складалася з загалом 83 машин, головно вантажівок і бензовозів. Про це йдеться у звіті спостережної місії ОБСЄ на російських пропускних пунктах «Гуково» і «Донецьк» у Ростовській області за п’ятницю, 12 грудня.

«Конвой складався з 58 вантажних автомобілів, 19 бензовозів, 2 машин супроводу, 2 транспортних засобів технічного забезпечення, 1 автомобіля командування і управління та 1 швидкої допомоги. На всіх вантажних автомобілях був напис «Гуманітарна допомога від Російської Федерації», − мовиться у звіті.

За повідомленням, під час огляду машин російськими прикордонниками і митниками на шляху до України і з України українські представники міжвіжомчої групи прикордонної і митної служб «були присутні на території» пункту пропуску.

12 грудня вже дев’ятий «гумконвой» прибув у Донецьк і Луганськ. Через те, що Міжнародний комітет Червоного Хреста не супроводжував його, українська міжвідомча група лише візуально оглянула машини, але не брала участі у прикордонному й митному оформленні.

Загалом у його складі, за повідомленням Міністерства надзвичайних ситуацій Росії, було понад 130 машин. Решту, крім згаданих 83, ввели в Україну через пункт пропуску «Матвеєв Курган», де немає спостерігачів ОБСЄ.

Росія не узгодила з Україною склад і вміст чергового «гуманітарного конвою». Про це повідомив Радіо Свобода речник МЗС України Євген Перебийніс. За його словами, українська сторона поінформувала росіян, за яких умов «гумконвой» може зайти в Україну, щоб це було законно і відповідало українським законам і міжнародному законодавству.

Росія вже вдев’яте ввела на підконтрольні проросійським сепаратистам території Донбасу автоколони з невідомим вантажем, які вона називає «гуманітарними конвоями», без дозволу української сторони.

Українська сторона звинувачує Росію в порушенні міжнародного й українського законодавства. Україна і Червоний Хрест відмовляються приймати чи супроводжувати ці «гуманітарні конвої», бо Росія не подає детального переліку вантажів або повідомляє про вантажі, які не можуть бути визнані гуманітарними.

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG