Доступність посилання

ТОП новини

Заявами про прагматизм намагаються прикрити агресію – Чалий


Валерій Чалий

За заявами прем’єр-міністра Росії Дмитра Медвєдєва про холодний прагматизм у відносинах ховається агресія і анексія Криму, заявив заступник голови адміністрації президента Валерій Чалий, коментуючи висловлювання голови російського уряду про те, що російсько-українські відносини мають будуватися на холодному прагматизмі.

За його словами, зараз «найбільша проблема з боку Росії – це продовження постачання через незакритий кордон найманців і військової техніки».

«Ми більше аналізуємо не заяви прем’єр-міністра Росії, а динаміку цін на нафту і працюємо над тим, щоб Росія дотримувалася своїх зобов’язань – принаймні тих, які вона ще не зруйнувала. В принципі, до прагматизму ми готові, але нехай нам не дають поради ті, хто зруйнував наше стратегічне партнерства», – каже Валерій Чалий.

Він також зазначив, що Росія витрачає великі ресурси на те, щоб змінити позицію ЄС щодо України і накинути своє бачення подій на Донбасі.

«У нас із Росією сили неспівставні – це ядерна держава з абсолютно іншим потенціалом. Але ми намагаємося його компенсувати через міжнародні інституції і через активізацію міжнародних механізмів», – зауважив Чалий.

Також він зазначив, що в самій Росії зменшується кількість тих, хто підтримує агресію проти України.

Сьогодні у російській «Новой газете» вийшла стаття за підписом російського прем’єра Дмитра Медведєва «Росія й Україна: життя за новими правилами». За його словами, тепер співпраця «буде виключно, можна сказати, «європейською», раціональною і прагматичною». Як заявив Медведєв, вибудовуючи відносини в нових умовах, Москва залишить емоції і «родинні почуття» осторонь і більше не стане «утримувати економіку України».

XS
SM
MD
LG