Доступність посилання

27 Червень 2017, Київ 18:44
Новини | Події

Росія має право розмістити ядерну зброю в Криму – Лавров


Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявляє, що Російська Федерація має право розмістити ядерну зброю в Криму.

«Тепер Крим став частиною держави, яка, згідно з Договором про нерозповсюдження ядерної зброї, володіє такою зброєю. Росія має, відповідно до міжнародного права, всі підстави розпоряджатися своїм легітимним ядерним арсеналом згідно зі своїми інтересами і відповідно до своїх міжнародно-правових зобов’язань», – зазначив глава МЗС Росії в інтерв’ю агентству «Інтерфакс», відповідаючи на питання, чи може Крим розглядатися як місце для розміщення російської ядерної зброї.

За його словами, Крим ніколи не був без’ядерною зоною.

5 грудня 1994 року Велика Британія, Російська Федерація та США підписали у Будапешті меморандум про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

Країни-підписанти Будапештського меморандуму також зобов’язалися утримуватися від загрози силою чи її використання проти територіальної цілісності.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся так званий «референдум» про статус півострова, що стало приводом для Росії включити Крим до свого складу. Україна, Європейський союз та США не визнали це голосування і вважають, що Росія анексувала Крим. Після анексії Криму відносини між країнами Заходу та Росією погіршилися, зокрема країни Заходу застосували щодо Росії санкції.

Ваша думка

Показати коментарі

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG