Доступність посилання

ТОП новини

Президент Казахстану закликає громадян до захисту незалежності і єдності країни


Нурсултан Назарбаєв, архівне фото

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв закликав сьогодні громадян країни бути готовими захистити її незалежність і єдність.

Виступаючи напередодні дводенних офіційних святкувань річниці незалежності Казахстану, він також повідомив, що наступного року країна святкуватиме 550-у річницю створення Казахського ханства, попередника сучасної казахстанської державності.

Незалежність Казахстану – це «результат зусиль, поту і крові наших предків, і вони закликають кожного казахстанця стати на захист Казахстану до останньої краплини крові», сказав Назарбаєв.

Ці слова сприймають як пряму відповідь президентові Росії Володимирові Путіну, який наприкінці серпня публічно стверджував, ніби Казахстан створений після розпаду СРСР на території, де ніколи не було державності.

Останні дії Росії, яка вдалася до прямої окупації й анексії частини території України, Криму, і підтримує криваві події в іншій частині на сході України, викликали значну стурбованість і в лавах найближчих союзників Москви, таких, як Казахстан чи Білорусь. Крім того, деякі російські політики вже заявляли, що Росія мала б анексувати й північні частини Казахстану, де більшість населення становлять «російськомовні».

Казахське ханство виникло на руїнах Золотої орди на територіях сучасного Казахстану й сусідніх держав 1465 року і проіснувало до 1847-го, коли його остаточно поглинула царська Росія.

XS
SM
MD
LG