Доступність посилання

ТОП новини

ОБСЄ: спостерігачі потрапили під обстріл, спрямований проти українців


Українські бійці на позиції біля гідрометстанції Донецького аеропорту, фото 11 грудня 2014 року

Організація з безпеки і співпраці в Європі повідомила сьогодні, що спостерігачі її Спеціальної моніторингової місії в Україні потрапили вчора під обстріл біля Донецького аеропорту, що був спрямований проти українських військових.

Внаслідок обстрілу не потерпіли ні спостерігачі, ні українські військові, ні сепаратисти, мовиться в повідомленні.

Інцидент стався, коли місія спостерігала вчора за ротацією українських військ, які базуються в Донецькому аеропорті.

Як розповідають про ситуацію в ОБСЄ, до аеропорту прибули три військові вантажівки – дві з 36 українськими військовими і одна з продуктами харчування, водою й іншим. Машинами за згодою обох сторін керували водії з лав угруповання «ДНР». Біля південного боку терміналу машини перебрали українські бійці, які відвезли їх далі в північному напрямку до своїх позицій.

Коли ж ці машини з водіями – українськими військовими поверталися назад до місця, де розташовувалися спостерігачі разом із сепаратистами, по українських вантажівках відкрили вогонь із автоматичної зброї з західного напрямку. Вогонь по українських військових машинах тривав і в той час, коли вони проїжджали поруч із патрулем і автами сепаратистів.

Хто саме вчинив обстріл, не повідомлено. На захід від південного боку зруйнованих терміналів аеропорту розташовані одні з позицій сепаратистів, із яких вони обстрілюють українські позиції. Зокрема, саме там стоїть Свято-Іверський монастир, що його, за твердженням прес-центру антитерористичної операції, сепаратисти використовують як стрілецьку позицію.

Сьогодні вранці у прес-центрі АТО повідомляли, що вчора «під час проведення конвою з усім необхідним для захисників міжнародного аеропорту Донецьк бандити відкрили вогонь по колоні, напад відбито».

Сепаратисти натомість стверджували, що в перебігу цієї вже другої ротації українських силовиків в аеропорті Донецька «вантажівки безперешкодно залишили» аеропорт, і нічого не згадали про обстріл.

XS
SM
MD
LG