Доступність посилання

ТОП новини

Данія ратифікувала Угоду про асоціацію України та Євросоюзу


Парламент Данії ратифікував Угоду про асоціацію України та Європейського союзу. Про це у своєму Twitter повідомив міністр закордонних справ Данії Мартін Лідеґор.

«Дуже радий, що Данія щойно ратифікувала Угоду про асоціацію ЄС з Україною, Молдовою і Грузією. Важливий крок у напрямку більш тісної співпраці», – написав він.

На цей час процедуру ратифікації Угоди про асоціацію України і Євросоюзу повністю завершили шість із 28 країн-членів ЄС: Румунія, Литва, Латвія, Мальта, Словаччина, Болгарія. Формальні процедури залишилися ще чотирьом: Естонії, Швеції, Угорщині і Польщі. Також ратифікацію завершила сама Україна. Крім того, ратифікацію угоди підтримав Європейський парламент.

Угода формально набуде чинності після того, як ратифікаційні процедури завершать усі країни, що може протривати й кілька років. В Україні сподіваються, що цей процес може закінчитися наступного року.

Наразі з 1 листопада, ще до завершення ратифікаційного процесу, почалося її тимчасове застосування. При цьому тимчасове застосування частини угоди, що стосується зони вільної торгівлі між Україною і ЄС, відкладене до початку 2016 року – протягом цього часу, однак, із боку Євросоюзу для України односторонньо діятимуть преференції, передбачені угодою.

XS
SM
MD
LG