Доступність посилання

ТОП новини
02 березня 2021, Київ 00:56

Туск: вирішення української кризи неможливе без твердої стратегії щодо Росії


Голова Європейської ради Дональд Туск

Євросоюз має надіслати Україні сигнал економічної підтримки. Про це заявив голова Європейської ради Дональд Туск у четвер, 18 грудня, перед самітом у Брюсселі.

«Сьогодні ми маємо надіслати сильний сигнал готовності подальшої підтримки України також економічної, так, як це було зроблено політично через посилення санкцій щодо Криму та Севастополя», – зазначив Туск.

«Ми не знайдемо довготермінового рішення щодо України без адекватної, твердої і відповідальної стратегії щодо Росії», – наголошує голова Європейської ради.

18 грудня Рада ЄС ввела додаткові санкції у сфері інвестицій, послуг та торгівлі з Кримом. З 20 грудня інвестиції у Крим чи Севастополь заборонені: європейці і компанії з ЄС не можуть більше купувати нерухомість в Криму, фінансувати кримські підприємства.

Крім того, туристичним операторам ЄС не дозволяється пропонувати туристичні послуги в Криму чи Севастополі. Зокрема, європейські круїзні судна не заходитимуть в порти Криму, за винятком екстрених випадків. Це також стосується всіх європейських суден.

Водночас документ передбачає, що вже укладені контракти на круїзи до анексованого Криму можуть і далі виконуватися до 20 березня наступного року.

19 грудня в Офіційному журналі ЄС опублікують список додаткових санкцій. Ці обмежувальні заходи набудуть чинності з 20 грудня.

Саміт ЄС, який відбувається 18–19 грудня, має розглянути як одні з головних тем становище в Україні та економічну кризу в Росії, але санкції проти Москви не мають бути послаблені.

XS
SM
MD
LG