Доступність посилання

ТОП новини

У Львові перепоховали останки друкаря Івана Федорова


У Львові перепоховали останки друкаря Івана Федорова
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:57 0:00

У Львові у храмі Онуфріївського василіанського монастиря Української греко-католицької церкви перепоховали останки українського друкаря ХVІ століття Івана Федорова (Федоровича), якого називають батьком українського букваря.

Друкар працював і мешкав у Львові 400 років тому. 44 роки знадобилось, щоб довести, що поховані у монастирському храмі останки належать Івану Федоровичу. Саме так підписувався друкар, що підтверджують архівні документи.

«Експертиза підтвердила, що померлий був людиною похилого віку, у кістках виявили вдвічі вищий вміст важких металів – кадмію, свинцю, олова, а на такі хвороби хворіли друкарі», – розповіла директор львівської Галереї мистецтв Лариса Возницька.

Поховання друкаря у Львові у монастирському храмі виявив на початку 70-х років відомий мистецтвознавець Борис Возницький і він одразу стверджував, що останки належать Іванові Федоровичу. Тоді їх перенесли у музей давньої книги у Львові і лише через 43 роки вдалося провести експертизу.

Похоронна процесія за участю представників різних релігійних конфесій розпочалась в Успінському храмі, саме у цьому монастирському комплексі працював Іван Федорович, а на площі встановлений його пам’ятник.

Перепоховали останки друкаря і ще трьох людей, серед них, ймовірно, його сина, у церкві Онуфріївського монастиря, де й було знайдене поховання. 15 грудня цього року минув 341 рік від дня смерті українського друкаря, який у 1574 році у Львові надрукував першу східнослов’янську «Азбуку». Оригінал зберігається у Гарвардському університеті, і львів’яни зробили його копію.

XS
SM
MD
LG