Доступність посилання

ТОП новини
28 жовтня 2020, Київ 23:16

У СБУ розраховують на завершення розслідування катастрофи «Боїнга» у 2015-му


Служба безпеки України сподівається, що у 2015 році вдасться вийти на завершення розслідування катастрофи малайзійського «Боїнга» у Донецькій області.

«Але значною мірою це залежатиме від ситуації на сході», – заявив керівник Головного слідчого управління СБУ Василь Вовк.

За його словами, представники міжнародної комісії найближчим часом за згодою оприлюднять чергові проміжні результати розслідування. Зі свого боку це робить і українська сторона.

«Це дуже складна справа, але вона рухається. Зокрема в тілах пасажирів знайдено елементи металеві, які не є елементами повітряного судна. Тобто є підстави казати, що то були елементи ракети», – сказав Вовк.

«Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines, що прямував за курсом Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на сході України 17 липня. На його борту перебували 298 людей. Усі вони загинули.

Найбільше на борту було громадян Нідерландів – 196. Ця країна взяла на себе розслідування катастрофи. Згідно з попереднім звітом з розслідування катастрофи Ради розслідувань у справах безпеки Нідерландів, літак був технічно справний і розпався в повітрі внаслідок влучення в його корпус ззовні великої кількості об’єктів із високою енергією.

Україна, США та країни ЄС неодноразово заявляли, що доступні докази свідчать про причетність до збиття літака бойовиків, підтримуваних Кремлем.

ІНШЕ З МЕРЕЖІ

XS
SM
MD
LG