Доступність посилання

ТОП новини

Зустріч у Мінську стала б «знаком надії» – Штайнмаєр


Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр

Зустріч і досягнення домовленостей контактної групи у Мінську стали б «знаком надії» на позитивну зміну ситуації на Донбасі. Про це заявив міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр у п’ятницю, 19 грудня, у Києві.

«Якби відбулася зустріч контактної групи, і були б конкретні домовленості, це стало б сигналом надії перед Різдвом, надії, що наступного року все буде краще, ніж цього. Ми зобов’язані це зробити перед всім народом України», – зазначив Штайшмаєр.

Керівник німецького дипломатичного відомства зазначив при цьому, що багато ще залишається нереалізованим у рамках Мінських домовленостей.

«Більшість роботи щодо реалізації Мінських домовленостей потрібно ще зробити. Дуже важливо, щоб всі сторони відчували зобов’язання перед цими домовленостями. І там, де упродовж останніх тижнів робота над виконанням домовленостей була дещо закинута, потрібно докласти ще більше енергії, щоб завершити незроблене», – говорить Штайнмайєр.

19 грудня після скайп-конференції представник угрупування «ДНР» Денис Пушилін заявив, що дату чергової зустрічі контактної тристоронньої групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі не узгодили.

Раніше Франк-Вальтер Штайнмаєр, який перебуває в Києві, заявив, що зараз відбувається скайп-конференція учасників тристоронньої контактної групи щодо врегулювання конфлікту на Донбасі.

17 грудня президент України Петро Порошенко повідомив, що наступне засідання тристоронньої контактної групи може відбутися в Мінську в неділю, 21 грудня.

Засідання тристоронньої контактної групи, учасниками якої є представники України, ОБСЄ та сепаратистів, було заплановане на минулий тиждень, але не відбулося. Під час попередніх зустрічей групи також були присутні представники Росії, однак Москва заявляє, що не є учасником мінських переговорів.

XS
SM
MD
LG