Доступність посилання

ТОП новини

Варшава вивезе з Донбасу близько сотні етнічних поляків


©Shutterstock

Генеральне консульство республіки Польща у Харкові готується евакуювати близько ста етнічних поляків, що зараз живуть на захоплених проросійськими бойовиками територіях Донецької та Луганської областях. Про це Радіо Свобода повідомив генеральний консул Станіслав Лукасік.

«Ми допоможемо евакуюватися людям польського походження і їхнім родинам. Це громадяни України, у яких є «картка поляка», або ті, у кого ще немає такої картки, але у яких є документальне підтвердження польського коріння. У нас є програма евакуації співвітчизників, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях. Ми наразі уточнюємо списки. Поки у списках майже 50 людей. Для укладення всіх списків у нас є ще тиждень і, я думаю, що це буде не більше ста чоловік», – розповів Станіслав Лукасік.

Очікується, що людей автобусами вивезуть до Харкова із Волновахи, що на Донеччині, та з Сєверодонецька на Луганщині. Потім із Харкова після оформлення віз та інших формальностей людей відправлять до Польщі.

«Я ще не знаю, до якого міста привезуть людей: або на півдні Польщі, або на півночі. Ми підібрали два найкращих центри, і з цих двох – мають обрати один. В цьому центрі люди перебуватимуть півроку. За цей час вони мають пройти процедуру легалізації, отримати документи на постійне проживання у Польщі. Також у них будуть курси польської мови і тренінги з пристосування до країни. Наголос цих курсів буде на працевлаштуванні людей. Ми з’ясуємо, які у них професії чи можуть вони перевчитися, бо для нас важливе їхнє працевлаштування», – зазначив дипломат.

Як повідомив Станіслав Лукасік, упродовж шести місяців людям, що виїхали з Донбасу, будезапропоноване соціальне житло.

«Вони можуть у Польщі залишитися назавжди, але й у них є можливість повернутися в Україну, якщо буде таке бажання», – зауважив генконсул.
Станіслав Лукасік уточнив, що досі евакуація етнічних поляків проходила в індивідуальному порядку, із захоплених бойовиками територій виїхала приблизно тисяча людей польського походження.

Наразі польське консульство не має можливості безпосередньо працювати з етнічними поляками на окупованих територіях Донбасу, зауважив дипломат.

Раніше правозахисники із варшавського Фонду «Свобода та демократія» заявляли, що становище поляків та осіб польського походження на Донбасі є критичним. У Фонді нарахували близько 400 осіб на Донбасі, які мають «карту поляка».

XS
SM
MD
LG