Доступність посилання

ТОП новини

На Харківщині виявили близько сотні псевдопереселенців, які отримували соцвиплати


©Shutterstock

Спеціальна комісія Харківської облдержадміністрації після ведення обліку внутрішньо переміщених осіб, які прибули в область із Донбасу, з'ясувала, що близько сотні громадян отримували пенсію і соціальну допомогу, залишаючись надалі на територіях, підконтрольних бойовикам. Як повідомила заступник директора департаменту праці і соціального захисту населення Харківської ОДА Тетяна Єрміліна, соціальні виплати цим особам призупинено після з’ясування, що вони не знаходяться за вказаними адресами.

«У нас було доручення прем’єр-міністра Арсенія Яценюка створити комісії, до складу якої входили представники Державної служби міграції, МВС, Пенсійного фонду, управлінь соцзахисту, Центрузайнятості, ми виїжджали за вказаними адресами, але, на жаль, сусіди та господар житла підписували акт про те, що тут такий не мешкає. Таким чином по області ми виявили близько ста чоловік. Після складення таких актів ми припинили соціальні виплати», – повідомила Тетяна Єрміліна.

За словами виконувача обов’язків заступника голови Харківської ОДА Вадима Глушка, часто соціальні працівники, які займаються обліком внутрішньо переміщених осіб, не в змозі проконтролювати живе ця людина на території Харківської області чи ні.

«Перевірити чи достовірні дані про адресу ми можемо вже потім, постфактум. Але прийде час, коли нашому соціальному робітнику правоохоронці поставлять питання: «От ви видали цю довідку,а людина тут не проживала». Ми чудово розуміємо, що ті кошти, які виділяються з держбюджету, потім перевірятимуть на цільове використання», – зауважив Вадим Глушко.

За його словами, керівництво області звернулося до МВС з пропозицією спочатку ставити на облік Міграційної служби людей, які виїжджають з зони бойових дій, а вже потім оформлювати їх в управліннях соціального захисту.

Загалом в Харківській області за соціальними виплатами звернулися понад 6 тисяч громадян, більше 68-и тисяч переселенців отримують пенсію на Харківщині.

За офіційними даними, в області проживає 120 тисяч тимчасових переселенців, за неофіційними – 250. В самому Харкові – понад 32 тисячі переселенців.

XS
SM
MD
LG