Доступність посилання

ТОП новини

Соціальний вибух в Росії – питання часу (огляд преси)


Незабаром Росія може розпастися на кілька країн, стверджує експерт «Газети по-українськи». У Путіна не буде вибору. Рубль знецінився і невідомо, де він зупиниться – на позначці 100 рублів за долар чи 230. Україну, як пише газета, врятує те, що люди мають достатньо харчів власного виробництва. Росія ж не здатна забезпечити себе продовольством. Загалом в Росії соціальний вибух – питання часу. Він почнеться, коли падатиме вертикаль влади, переконує експерт газети. Бо Росія ніколи не жила без царя. Путін так само думав про Україну. Вважав, що без центральної влади – після втечі Януковича і його найближчого оточення – країна розвалиться. Але українці відсутність центральної влади не сприймають як трагедію. Видання пише, що Москва підготувала багато професійних революціонерів для Донбасу. Тепер вони шукатимуть собі роботу й розхитуватимуть ситуацію в Росії.

Голова НБУ, яку підозрюють у непрофесіоналізмі, руйнує фінансову систему України, стверджує газета «Україна молода». Видання пише, що офіційний курс нацвалюти вже не несе жодної практичної інформації, як і цифри в обмінниках. Адже касири там зазвичай тільки купують долари і євро, але продавати не поспішають. Журналісти наголошують, що нинішні ритуальні танці над гривнею у виконанні голови Нацбанку Валерії Гонтаревої – це просто фінансовий нонсенс. Якщо порівняти її заяви і обіцянки упродовж останнього часу, то стане зрозуміло: вони абсолютно не стикуються одна з одною. І робить їх очільниця НБУ або з власної некомпетентності, або із бажання ввести в оману учасників ринку. Експерти газети наголошують, що для того, аби втримати курс гривні, Нацбанк має терміново змінити свою політику. По-перше, тимчасово призупинити рефінансування, адже вільної гривні на ринку надто багато. По-друге, треба припинити продавати валюту для потреб клієнтів (депозити, кредити) або змусити банки звітувати про її використання. Більше про фінансову політику Нацбанку йдеться в статті «Втопити разом із державою!»

Газета «Сегодня» стверджує, що серед бойовиків Донбасу зросло дезертирство через невиплату грошового забезпечення. Також серед польових командирів сепаратистів поширюється невдоволення діями «глави ДНР» Олександра Захарченка, який нібито особисто розпоряджається «російськими грошима». Українські розвіддані свідчать, що з середини серпня рядовий склад «добровольчих батальйонів» бойовиків не отримував свою «зарплату». Невдоволення захоплює і соцмережі: в містах Донецької області анонсуються нові мітинги проти «влади ДНР», яка не виплачує зарплати, пенсії та стипендії і не роздає гуманітарну допомогу від Росії. Заголовок публікації – «Бойовики сидять без грошей».

  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG