Доступність посилання

ТОП новини

Лутковська вимагає допустити до Савченко незалежного лікаря


Надія Савченко

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська вимагає від російського омбудсмена Елли Памфілової сприяти допуску незалежного лікаря до льотчиці і народного депутата України Надії Савченко, яка перебуває в московському слідчому ізоляторі.

Як йдеться в повідомленні прес-служби українського омбудсмена, до Лутковської надійшла інформація від адвоката Савченко про погіршення стану здоров’я його підзахисної.

У зверненні адвоката також йшлося про те, що працівники слідчого ізолятора, де утримується Надія Савченко, не дозволили провести її огляд незалежним профільним лікарем, й отримати висококваліфіковану медичну допомогу, в той час як лікування, що їй надається лікарями СІЗО, не є достатнім.

«Оскільки лікування, яке надається Надії в слідчому ізоляторі, є недостатнім, наразі вже повністю втрачено слух правим вухом», – йдеться у зверненні адвоката Надії Савченко.

Лутковська вимагає не лише допустити до Савченко незалежного лікаря, але і дотримання всіх його рекомендацій.

У Росії Надію Савченко звинувачують у причетності до загибелі російських журналістів. Сама вона всі звинувачення відкидає, а її захист наполягає, що Надію Савченко викрали і примусово вивезли з території України.

У жовтні московський суд продовжив термін утримання Надії Савченко під вартою до 13 лютого 2015 року.

13 грудня українська льотчиця оголосила голодування у зв’язку з недопуском до неї лікаря. Раніше захисники заявили про погіршення здоров’я Савченко.

XS
SM
MD
LG