Доступність посилання

ТОП новини

Рада не змогла розширити повноваження РНБО


Верховна Рада України не змогла ухвалити закон, який розширює повноваження Ради національної безпеки й оборони і секретаря РНБО. За це рішення проголосували 223 народних депутатів за необхідних 226.

Після цього спікер Володимир Гройсман ще раз поставив документ на голосування, але він знову набрав 223 голоси.

Документ відправили на розгляд профільного комітету на повторне друге читання.

У ході розгляду цього законопроекту під час засідання парламенту виникла дискусія навколо необхідності розширення повноважень РНБО.

Заступник голови Верховної Ради Оксана Сироїд зазначила, що цей документ порушує положення Конституції України і законодавства України й, по суті, створює ще один ключовий орган влади в державі.

Лідер фракції «Блоку Петра Порошенка» Юрій Луценко наголосив, що даним законопроектом передбачається перетворити РНБО на потужний орган, який буде «ставкою верховного командувача».

Законопроект про внесення змін до закону «Про Раду національної безпеки і оборони України» 11 грудня був ухвалений Верховною Радою у першому читанні.

Зокрема, документ, передбачав розширити компетенцію РНБО стосовно таких повноважень, як ухвалення рішення щодо невідкладних заходів із розв’язання кризових ситуацій, що загрожують національній безпеці України, а також координація і контроль діяльності органів виконавчої влади у сферах протидії корупції, забезпечення громадської безпеки та боротьби зі злочинністю.

Також пропонувалося включати до складу РНБО, крім прем’єр-міністра, міністра оборони, голови СБУ, міністра внутрішніх справ, міністра закордонних справ, керівників інших центральних органів виконавчої влади, також інших осіб, визначених президентом.

XS
SM
MD
LG